Cenově dostupný Samsung Galaxy A72 konečně začíná dostávat aktualizaci One UI 6 na Android 14

Samsung A72
Samsung A72 / Zdroj: Samsung

Společnost Samsung pokračuje v šíření aktualizace One UI 6.0, založené na systému Android 14, a na seznam podporovaných zařízení nyní přibyl i oblíbený model Galaxy A72.

Zatímco mnoho uživatelů Samsungu nyní očekává novější One UI 6.1, některá zařízení na aktualizaci One UI 6 stále čekají, včetně Galaxy A72, který právě začal dostávat aktualizaci na Android 14. Aktualizace byla oficiálně spuštěna ve vybraných zemích Středního východu a Evropy, na seznamu je v budoucnu také Indie.

Pokud vlastníte Galaxy A72, tak vyhlížejte aktualizaci s verzí firmwaru A725FXXU6EXB3, která obsahuje také bezpečnostní záplatu z ledna 2024. Nejjednodušší způsob instalace uživatelského rozhraní One UI 6.0 je prostřednictvím aktualizace OTA (over-the-air). Aktualizaci můžete zkontrolovat v aplikaci Nastavení telefonu v části Aktualizace softwaru a vybrat možnost Stáhnout a nainstalovat.

Pokud dáváte přednost ruční aktualizaci pomocí počítače se systémem Windows, můžete si případně stáhnout potřebný firmware z oficiálního archivu společnosti Samsung. Android 14 představuje poslední velkou aktualizaci operačního systému pro Galaxy A72. Společnost Samsung však může vydat uživatelské rozhraní One UI 6.1 dříve, než zařízení dosáhne konce doby podpory.

Co očekávat od uživatelského rozhraní One UI 6.0

One UI 6 přináší několik výrazných změn. Rychlý panel byl přepracován pro snadnější přístup k často používaným nastavením a nové písmo osvěžuje celkový vizuální dojem. Milovníci hudby se mohou těšit na nový widget multimediálního přehrávače pro ovládání zamykací obrazovky a oznámení.

Přizpůsobení se dostává do popředí díky více možnostem písma a umístění widgetu hodin na zamykací obrazovce. K dispozici jsou i dva nové widgety – „Vlastní fotoaparát“ pro rychlý přístup k nastavení fotoaparátu a „Weather Insights“ pro podrobné informace o počasí.

Aplikace Nastavení prošla také úpravou a obsahuje speciální sekci Baterie pro snazší interakci. Fotoaparát je nyní zjednodušen pro snadnější používání a aplikace Editor fotografií má nyní větší ovládací prvky pro snadnou dostupnost.

Aplikace počasí nyní představuje ještě podrobnější informace o vašich oblíbených místech, a to vše v novém uceleném designu. V neposlední řadě společnost Samsung zjednodušila zásuvku aplikací a domovskou obrazovku tím, že z ikon stock aplikací odstranila svou značku.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: sammobile.com, sammyfans.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *