Čtyřem telefonům od Samsungu odzvonilo. Češi musí překousnout, že budou bez aktualizací

Aktualizace
Zdroj: Samsung

Výrobci začínají zavádět březnovou bezpečnostní aktualizaci, se kterou se dostávají na povrch informace o podporovaných zařízeních, a to včetně těch od Samsungu. Bohužel, na seznamu jihokorejské společnosti jsou hned 4 modely telefonů, pro které byla březnová aktualizace naprosto poslední. A ačkoli jsou tyto modely starší, tak je pořád mnoho uživatelů využívá.

Konkrétně se jedná o Samsung Galaxy Note 10 Lite, S10 Lite, A02 a A71. Všechny tyto telefony se dostaly na konec podpory aktualizace softwaru. Sice už dávaly jen bezpečnostní aktualizace, ale i ty jsou důležité, ač je mnoho uživatelů moc nevnímá. Pro zákazníky je většinou nejzajímavější aktualizace celého systému, která zpravidla bývá jednou ročně.

Proč je důležité na telefon dostávat pořád aktualizace?

Používání telefonu bez aktualizací se může zdát jako bezpečná možnost, ale bohužel není. S aktualizacemi souvisí hned několik významných rizik či problémů. Prvním z nich jsou chyby zabezpečení. Aktualizace softwaru často obsahují opravy chyb zranitelnosti. Tyto chyby se mohou týkat operačního systému a aplikací v něm. Bez aktualizací bude váš telefon lehčím terčem pro hackery, kteří vám do telefonu mohou nainstalovat nějaký malware nebo převzít kontrolu nad vaším zařízením.

Dalším problémem je omezená kompatibilita aplikací. S tím, jak se aplikace vyvíjí, tak se jim musí přizpůsobovat vývojáři. Čím starší verzi operačního systému budete mít, tak tím větší šancí je, že vývojáři aplikací skončí s podporou vašeho telefonu. Některé uživatele může štvát omezená funkčnost novějších funkcí, které můžou být dostupné jen na některých zařízeních Samsung Galaxy.

A asi posledním větším omezením je to, že už se vám lépe nebude optimalizovat systém. Aktualizace často zahrnují úpravy, které vašemu zařízení zlepší výkon nebo výdrž baterie. Pokud aktualizace už mít nebudete, tak na tom budete pořád při „starém“, což může být mnohdy špatné. Dobrou zprávou je, že poslední době výrobci smartphonů prodlužují délku podpory svých zařízení, tak snad bude tento trend pokračovat.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com, sammobile.com

Průměrné hodnocení 3.5 / 5. Počet hodnocení: 4

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *