Ceny letí vzhůru! Disney+ zvyšuje ceny a chce zabránit sdílení účtů

Disney+
Autor: yousafbhutta / Zdroj: Pixabay

V dnešní době jsou streamovací platformy velmi oblíbené. Do největšího povědomí se dostali během pandemie covidu, kdy si je předplatilo mnoho z nás. Tím největším gigantem je Netflix, který má zároveň také nejdražší předplatné. Avšak na jeho obranu zas musíme říci, že ze všech nabízí nejvíce obsahu. Má nejvíce filmů i seriálů.

V dnešní době i úspěšných, jako jsou Stranger Things, Vražda na jachtě či Hra na oliheň. Americká streamovací platforma se rozhodla, že skoncuje se sdílením účtů a navýší ceny. Je pravděpodobné, že Disney+ ji bude v obou bodech brzy následovat. Je zjevné, že streamovací platformy už nebaví notoricky používané sdílení účtů, které funguje u téměř všeho s předplatným.

Generální ředitel Disney Bob Iger během jednoho ze se svých sdělení k výdělku oznámil, že model prémiové úrovně Disney+ bez reklam zaznamená zvýšení ceny. To od 12. října bude stát bezmála 14 dolarů. V přepočtu to bude přibližně 300 Kč. To je poměrně hodně peněz, já sám Disney+ nemám, ale vím, že si na něj lidi hodně stěžují, a tak je otázkou, jestli to je správně. Nezdá se, že by cena měla být odlišná pro evropský a americký trh. Nicméně evropského diváka zas potěší alespoň to, že budeme mít v Česku i dostupný model s reklamami. Ten bude stát jen okolo 8 amerických dolarů, což je v přepočtu 176 Kč.

Dále to vypadá tak, že Disney zasáhne proti sdílení účtu podobně jako Netflix. Společnost údajně pracuje na vyřešení tohoto problému s tím, že aktivně zkoumá způsoby, jaké jsou nejlepší pro předplatitele. Řešení od Netflixu se neslo v nelibosti mnoha uživatelů, a tak by Disney mělo přijít s něčím přijatelnějším. Podle prohlášení se nového řešení dočkáme někdy příští rok.

Disney si pro nás připravilo mnoho novinek, které nebudou oblíbené u jeho uživatelů. Především v dnešní době, kdy všechno zdražuje.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, gizmodo.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *