CEO Huawei: Čínské konkurenční společnosti neustále kopírují naše produkty, aniž by to mělo nějaký smysl

Huawei
CEO RIchard Yu / Zdroj: Huawei

Společnost Huawei se nedávno zúčastnila konference World Design Capital 2022. Na této akci generální ředitel společnosti Huawei prohlásil, že různé čínské společnosti působící na trhu neustále kopírují jejich návrhy a patenty.

Dále generální ředitel společnosti Huawei uvedl, že tyto čínské společnosti podnikají tyto kroky bez jakéhokoli povolení. Opakovaně kopírují naše návrhy, patenty, motivy a kdovíco ještě, aniž by na ně byla uvalena oficiální pečeť společnosti Huawei.

Dále tyto společnosti tyto záležitosti nejen přímo používají, ale také je označují za své materiály. To je nakonec mnohem víc než označení napodobitel. Ačkoli generální ředitel neoznačil žádnou konkrétní firmu. Projevil však své obavy a řekl následující slova:

„Včetně některých našich patentů nám lidé neplatí patentové poplatky, když je používají. Používají je přímo a pak tvrdí, že jsou to jejich patenty. Dokonce některé věci přímo kopírují.“


Nenechte si ujít:


Vzhledem k tomu, že společnost Huawei získává smysluplné a atraktivní patenty i návrhy. Proto se setkáváme s tím, že se konkurence snaží napodobovat společnost Huawei. Nikdo by však neocenil kopírování své práce, dokud za ni nedostane uznání.

Yu Chengdong také sdělil své myšlenky o designovém pojetí společnosti. Uvádí, že každý design výrobku Huawei přichází z genetického dědictví ostatních prvků. Proto je často označován jako rodina produktů Huawei.

Přesto si nemůžeme nevšimnout, že téměř každé zařízení Huawei nese na svém povrchu jedinečný a odlišný vzhled. Případně společnost upravuje a vyvíjí rozměry tak, aby mohla uživatele zaujmout všemi možnými způsoby. Dobrým příkladem je řada Mate 50, která válcuje extrémní jednoduchost s čistým a pokročilým uspořádáním.

Na druhou stranu, designový koncept není jednostrannou záležitostí. Stejně tak záleží na tom, jak se k němu spotřebitelé staví. Takto Yu popisuje filozofii skvělého designu:

„Myslím, že skvělý design může projít jen zkouškou času. Čím více lidí se na výrobek dívá, tím je špičkovější. Čím více se na něj člověk dívá, tím více se mu líbí. A právě v tom spočívá koncept skvělého designu.“

Ačkoli se Huawei snaží přejít na režim jednoduchosti a projít zkouškou času u designů. Přesto také vyžaduje hlasy publika, aby byl design ve světě nových a atraktivních technologií estetičtější.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *