CEO Huawei říká, že by byl na stejné úrovni jako Apple, nebýt amerických sankcí

Huawei Apple
Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Čínský technologický gigant Huawei byl na cestě stát se přední značkou smartphonů, než byl jeho pokrok náhle zastaven vládou Spojených států. Společnost Huawei utrpěla řadu drsných ran poté, co americká vláda před více než 3 lety spustila řadu sankcí. Sankce jsou tak drsné, že to ovlivnilo i její evropské operace, a vedlo to k masivnímu poklesu jejího podílu na trhu.

Přísný režim amerických sankcí téměř vedl ke kolapsu společnosti Huawei během několika měsíců. V důsledku toho klesl ze silné druhé pozice v odvětví chytrých telefonů. Nutno říci, že v uplynulém roce však společnost Huawei pomalu stoupala z trosek. Jejich vlastní operační systém HamonyOS společnosti Huawei je jedním z jejích největších úspěchů v tomto období. Podle Yu, generálního ředitele spotřebitelské obchodní skupiny Huawei, mohl být Huawei druhým předním výrobcem po Applu. Tvrdil to na automobilovém fóru v Číně.Samsung byl na vrcholu globálního trhu před sankcemi v roce 2019. Nicméně prognózy ročního růstu společnosti Huawei předpovídaly, že by mohl Samsung předběhnout během několika let. Je také třeba poznamenat, že 50% roční míra růstu Huawei byla pozoruhodným výkonem. To ji mohlo do roka postavit na summit světových výrobců smartphonů.

Je pravda, že společnost Huawei v tomto směru udělala dost velkých pokroků, díky kterým se zcela osvobozuje od amerických technologií. Podle posledních úniků informací to vypadá, že se například letos má do smartphonů značky Huawei má vrátit technologie 5G. Huawei údajně vyvinulo vlastní 5G chip, který je vyráběn jejich vlastním 14nm výrobním procesem.

Pokud se to skutečně stane, a Huawei během léta vydá první smartphone s tímto procesorem. Tak už bude zbývat jen pár krůčků k tomu, aby nám Huawei opět naservírovalo své vlastní mobilní procesory značky Kirin. Budeme doufat, že celá situace dopadne dobře, a Huawei nás v tomto roce mile překvapí.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: androidauthority.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *