Češi, držte si klobouky! Samsung Galaxy S22 obdrží stabilní aktualizaci na nejnovější One UI 5.0

Samsung Galaxy S22
Zdroj fotografie: Samsung

Po mnoha kolech beta testování se konečně dočkáme. Společnost Samsung vydává stabilní aktualizaci One UI 5.0. Dnes se software založený na systému Android 13 dostává na vlajkové lodě řady Samsung Galaxy S22. Toto oficiální rozšíření tedy znamená, že brány pro aktualizace jsou otevřené! Samsung nyní bude nadále rozšiřovat dostupnost tohoto softwaru na další a další zařízení. Vlajkové lodě se samozřejmě dočkají jako první, včetně skládacích telefonů a zařízení, jako jsou ty z řady Galaxy S21.


Aktualizace se zatím týká většiny odemčených smartphonů v Evropě. Předpokládáme, že se jedná o celosvětové uvolnění tohoto updatu. Zařízení vázaná na operátora, jako je většina prodaných modelů Samsung Galaxy S22 v USA a v Evropě, si však na tuto aktualizaci budou muset ještě chvíli počkat. Každopádně se aktualizace šíří s firmwarem verze S90xBXXU2BVJA. Velikost není nejmenší, instalační balíček má 2,8 GB, jedná se skutečně o velkou aktualizaci, takže s tím počítejte, abyste se vyhnuli nežádoucí spotřebě dat. Aktualizace, jak možná víte, přináší nejnovější Android 13 a všechny vychytávky, které jsou s ním spojené. One UI 5.0 má také změny a vylepšení v celém systému. Společnost také zvýšila počet možností přizpůsobení. Není tedy důvod, proč se této aktualizaci vyhýbat.


Nenechte si ujít:


Aktualizace One UI 5 se dostává na varianty Samsung Galaxy S22 s procesorem Exynos 2200

Aktualizace je jistě dobrou zprávou pro přístroje Samsung Galaxy S22. Toto rozšíření má však jedno velké ALE. Prozatím se vztahuje pouze na jednotky, které se pyšní procesorem Exynos 2200. Každopádně očekáváme, že společnost aktualizaci brzy rozšíří i na další zařízení se Snapdragonem 8 Gen 1. Pokud vlastníte variantu se Snapdragonem, sledujte náš web. Koneckonců, zavádění může začít kdykoli od nynějška.

Za zmínku také stojí fakt, že toto je pro majitele Samsungu Galaxy S22 teprve začátek cesty. Společnost slibuje pro tuto řadu až čtyři velké aktualizace. Obdrží tedy ještě Android 14, Android 15 a Android 16. To znamená One UI 6, One UI 7 a dokonce i One UI 8.

Samsung svým uživatelům rozhodně dopřává solidní zážitek. Tempo aktualizací je u vlajkových lodí společnosti ukázkové. Stejně tak některé telefony střední třídy dostávají více aktualizací, než bylo dříve zvykem. Současnost s uživatelským rozhraním One UI nelze srovnávat s příšernou minulostí s TouchWiz. Společnost si je v One UI 5 natolik jistá, že se dokonce vysmívá Applu, a jeho iOS.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gsmarena.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *