Chytré hodinky pomohly odhalit ženě těhotenství

Chytré hodinky
Logo společnosti Apple / Autor fotografie: Matias Cruz / Zdroj fotografie: Pixabay

V dnešní době máme mnoho chytrých produktů, které nám zlehčují život. Mezi ty patří náramek, smartphone, televize či hodinky. O posledním jmenovaném produktu dnes budeme mluvit v dnešním článku. Chytré hodinky mají nepřeberný počet funkcí, sledují pravidelnost vašeho dýchání, zaznamenávají kroky, převýšení v nadmořské výšce nebo měření tepové frekvence. Pohybují se v různém cenovém rozpětí od pár set korun až po několik desítek tisíc. Zařízení pohybující se na té vyšší cenové hladině jsou převážně od Applu, který již obdržel mnoho vyznamenání skrze jeho řadu hodinek Watch. Na ty je spoleh v mnoha ohledech včetně měření tepové frekvence.

Nejnovější zkušenost s hodinkami od Applu sdílela na sociální síti Reddit 34letá žena, která popsala celý svůj příběh s nově objeveným těhotenstvím. Uvedla, že chytré zařízení jí 15 dní za sebou ukazovalo varovné hlášení o tom, že její klidová tepová frekvence byla 57 úderů za minutu, ale poslední dny to bylo až 72 úderů za minutu, což ji přišlo divné, protože se nic za poslední dny nestalo. Je pravdou, že takový skok není alarmující, ale stejně se vylekala a celou situaci začala řešit.

Původně si myslela, že se jedná o nákazu nemocí Covid-19, ale tu nakonec test vyloučil. Když na internetu hledala dále, co by za tím mohlo stát, tak se v jednom článku dočetla, že ženy mají obvykle zvýšenou tepovou frekvenci v prvním trimestru těhotenství. Udělala si tedy těhotenský test, který vyšel pozitivně. Nakonec se rozhodla pro navštívení gynekologa, aby si řádně ověřila to, jestli je to pravda nebo ne. Ten jí potvrdil, že je opravdu ve čtvrtém týdnu těhotenství.

Sama z toho byla překvapená, protože prý žádné příznaky, které by souvisely s těhotenstvím nezaznamenala. Není to první případ, kdy chytré hodinky někomu dokázaly pomoct. Určitě to není poprvé a ani naposled, kdy někomu chytrá technologie změnila život.

Zažili jste někdy něco podobného nebo ne? Já se musím přiznat k tomu, že ne. Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *