Čína je opět na koni. Huawei je průkopníkem ověřování 6GHz technologie

Huawei
Autor: Pixabay / Zdroj: Pexels

Čínský technologický gigant Huawei opět upevnil svou pozici dalším významným úspěchem. Společnost nedávno oznámila úspěšné dokončení ověřování 6GHz pásma u operátorů, což představuje nový milník v oblasti síťových technologií.

Podle Huawei Central to oznámil Li Peng, současný senior viceprezident společnosti Huawei a prezident skupiny Operator Business Group. Společnost Huawei tvrdí, že spotřebitelé neustále vylepšují své dovednosti a požadují od sítě více. Proto sítě 5G vyžadují vydatnější zdroje spektra, jako je 6GHz spektrum a milimetrové vlny.

Přechod od plného spektra 100G k novému vzdušnému rozhraní pro 5G je novým trendem v odvětví. Společnost Huawei nyní v rámci tohoto trendu spolupracuje s operátory na technickém ověřování ve frekvenčním pásmu 6GHz. Podle společnosti Huawei se díky tomuto úspěchu výrazně zvýšila rychlost přenosu dat. Uvádí, že nový úspěch umožňuje realizovat rychlost downlinku až 10 Gb/s.


Nenechte si ujít:


Řešení Huawei pro 6GHz pásmo má schopnost souběžného pokrytí

Řešení společnosti Huawei v pásmu 6 GHz demonstruje schopnost „společného pokrytí na stejném místě“ ve spojení se spektrem v pásmu C. To znamená, že frekvenční pásmo 6 GHz lze nasadit vedle stávajícího spektra pásma C. To umožňuje zlepšit pokrytí a výkon sítě. Nový úspěch společnosti Huawei poskytuje provozovatelům sítí další výhodu, která je potřebná k plnému uspokojení požadavků jejich zákazníků. Frekvence 6GHz totiž umožňuje operátorům poskytovat vyšší rychlosti přenosu dat a zákazníkům zajistit bezproblémový a spolehlivý provoz 5G.

Huawei
Zdroj: Huawei

Globální počet uživatelů 5G překročil 1,2 miliardy uživatelů

Podle statistik již počet uživatelů 5G na celém světě překročil 1,2 miliardy. To znamená, že obrovské množství lidí na celém světě má vysokou poptávku po dokonalém digitálním zážitku. Právě tato vysoká poptávka posunula síť 5G do nové éry 6GHz. Pozoruhodným příkladem je rozdíl ve spotřebě 2D a 3D obsahu. Generovaný provoz 3D obsahu je 3 až 10krát vyšší než u 2D videa. Proto může 1 týden nových hovorů nebo den cloudového mobilního telefonu vygenerovat až 1 GB provozu. Aplikace, které takový obsah využívají, zvýší nároky na provoz více než 10krát. Tím se otevírá nová éra uživatelského zážitku.

Li Peng ve svém prohlášení uvedl, že:

„Budoucnost je tady. Pro obchodní scénáře, jako jsou jednotlivci, rodiny, podniky a internet do vozidel, vyžadují nové služby, nové zkušenosti a nové scénáře vyšší nároky na schopnosti sítě.“ Neustálé zlepšování síťových schopností, jako je internet věcí, otevře operátorům v éře 5.5G širší prostor na trhu.“

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: huaweicentral.com, newsbeezer.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , ,
Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *