Čína přináší evoluci. Hlavní čínské společnosti uvádí na trh nové protokoly rychlého nabíjení

Čína
Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Společnost China Communications Standard Association včera v Pekingu uspořádala konferenci o rychlém nabíjení mobilních telefonů. Spolu s tím organizace uvedla, že v novém protokolu rychlého nabíjení bude Huawei, Oppo, Xiaomi a Vivo. Tyto společnosti již před delší dobou avizovaly to, že budou spolupracovat na jednotném nabíjecím systému.

Huawei, Oppo, Vivo a Xiaomi jsou čtyři největší výrobci mobilních telefonů v Číně. Nicméně netěší se popularitě pouze v Číně, ale napříč celým světem včetně České republiky. Nepřináší nám jen smartphony, ale i náramky, hodinky či další elektronická zařízení. Nabízí nám špičkové produkty i služby, ale ne ve všem. Přesně proto spolupracují na jednotném nabíjení, aby spotřebitelům vyhověli i v této oblasti. Jednoduše řečeno – když tyto společnosti budou mít jednotné nabíjení, tak vám bude stačit pouze jedna nabíječka a ne čtyři, jako tomu bylo doposud.

Prvním telefonem s řešením nabíjení všech čtyř společností je Huawei Mate Xs 2. Nicméně v tuto chvíli by mělo být dalších jedenáct zařízení, která jsou rovněž určena pro jednotné nabíjení.


Nenechte si ujít:


Huawei si dal na celé této kooperaci záležet, a tak nám představil 5 bodů, které jsou pro něj nejdůležitější.

  • 1. Chce zlepšit svoje rychlé nabíjení a rozšířit ekosystém rychlého nabíjení.
  • 2. Slibuje si od toho podporu transformace rychlonabíjení do průmyslového měřítka.
  • 3. Má v plánu sledovat pokrok v oblasti univerzálních standardů rychlého nabíjení.
  • 4. Chce přimět co nejvíce společností, aby přijaly standard rychlého nabíjení.
  • 5. Chce zlepšit a zároveň urychlit certifikaci třetí stranou.

Pro dnešní dobu je rychlé nabíjení skutečně hodně důležité. Když nemůžeme mít baterii, která dlouho vydrží, tak je důležité, abychom aspoň měli baterii, která se rychle nabije. Tyto požadavky vesměs splňuje právě Huawei, Xiaomi, Oppo a Vivo. Mě osobně těší, že se snaží přimět ostatní výrobce k tomu, aby se k nim přidali. Jaký názor na tuto spolupráci máte vy?

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *