YouTube zasahuje proti blokátorům reklam třetích stran

YouTube
Autor fotografie: Sam riz / Zdroj fotografie: Pixabay

Všechny společnosti se snaží o to, aby nepřicházely o zisky. Streamovací platformy zakazují sdílení účtů a třeba takový YouTube bojuje proti aplikacím a webům, které filtrují reklamy. Neprodělává na tom jen YouTube, ale také tvůrci, kteří pak mají o to méně peněz.

A tak se YouTube vydal do boje proti blokátorům reklam s tím, že chce prosazovat svoje zásady komunity. Úvodní testovací fáze proběhla v červnu 2023, a ta hlavní fáze začala už v říjnu 2023. Sice se to neslo docela dost v nelibosti uživatelů, ale YouTube nemá na výběr, pokud chce mít dostatečné příjmy. Nejnovější krok společnosti bude proti uživatelům, kteří na platformu přichází z alternativních aplikací, které blokují reklamy.

Příkladem takové klasické aplikace je AdGuard, který filtruje reklamy a zároveň přes něj mnoho uživatelů na YouTube přistupuje. Nyní už platí, že podle aktualizovaných zásad komunity uživatelé, kteří aplikaci spustí prostřednictvím alternativních aplikací, narazí na hlášení o chybě. Takže uživatelé, kteří tento způsob doposud využívali, budou v problémech a video si jednoduše nepustí. Zcela jistě ještě existuje plno triků, se kterými lze YouTube přechytračit, ale je více než pravděpodobné, že si americká společnost na každého časem došlápne.

Příjmy jsou důležité pro samotné YouTube i jeho tvůrce

Zástupci YouTube kroky platformy hájí především tím, že příjmy hrají důležitou roli jak pro tvůrce, tak společnost samotnou. V případě, že používáte blokátor reklam, tak bráníte tvůrci na tom, aby vydělal. Společnost navíc zdůrazňuje, že pokud má zůstat bezplatnou pro miliardy lidí na celém světě, tak musí mít nějaké příjmy.

Jak moc nový zásah společnosti pomůže, ukáže až čas. Nejspíše se to dovíme až za delší dobu, jelikož z tak velkého kroku nelze závěry vyvodit ihned. Nicméně, ne každého může bavit hrát si s YouTubem na kočku a myš, a tak je možné, že někteří uživatelé přejdou ke konkurenci s méně přísnými pravidly.

Na konec bude YouTube stejně muset najít rovnováhu mezi podporou svých tvůrců, generováním příjmů prostřednictvím reklamy a udržováním přívětivé platformy, která se zavděčí všem uživatelům.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *