Tohle Google nevychytal. Modely Pixel 6 a Pixel 7 mají problémy s vybíjením baterie a přehříváním

Google
Pixel 7 Pro / Autor: Johnny_px / Zdroj: Pixabay

Uživatelé Pixelu 7 hlásí na různých internetových fórech problémy s vybíjením baterie a přehříváním. Navzdory pověsti společnosti Google, která vyrábí kvalitní telefony se špičkovými fotoaparáty, nebyla výdrž baterie nikdy jejich nejsilnější stránkou. Nedávná aktualizace však zřejmě zhoršila spotřebu energie, což vedlo k negativnímu dopadu na výdrž baterie. Někteří uživatelé navíc hlásí problémy s přehříváním, což problém jen prohlubuje.

Uživatelé Pixelů hlásí problémy s vybíjením baterie a přehříváním

Podle technologického webu Engadget si jeden ze čtenářů napsal, že aplikace Google vybíjí baterii jeho telefonu Pixel 6 Pro a způsobuje jeho přehřívání. Pokusil se vrátit ke starší verzi aplikace. Vyřešilo to však pouze problém s baterií, nikoli s přehříváním. Po rychlé kontrole Redditu, fóra podpory Google a Twitteru bylo jasné, že podobné problémy má mnoho dalších uživatelů Pixelů.

„Můj (P6P) a manželčin (P6) se od včerejška přehřívají a spotřebovávají baterii, přičemž nedělají doslova nic. Smartphone se nejen zahřívá, ale je přímo horký tak, že na něm neudržíte ruku. Ztráta 20 procent baterie za méně než hodinu bez použití. Viníkem je zřejmě nejnovější aktualizace aplikací Google, která vyšla 12. května. Jak současná beta verze, tak stabilní verze.“ Tohle napsal na Reddit uživatel nocapsallspaces.

Ačkoli není zcela jasné, co tyto problémy způsobuje, mnoho příspěvků na internetu naznačuje, že základní Google aplikace můžou spotřebovávat značné množství energie. Někteří uživatelé se domnívají, že na vině je systém Android System Intelligence. Zatímco jiní spekulují, že se výdrž baterie zhoršila po květnové aktualizaci. Bez ohledu na příčinu způsobuje tento problém majitelům Pixelů spoustu starostí. Telefony vybíjejí baterii i v klidovém režimu a v některých případech se zahřívají natolik, že je nelze pohodlně používat. To vede k obavám o vliv na baterii i procesor.

Ačkoli se zdá, že společnost Google si je tohoto problému vědoma, při jeho řešení zatím příliš nepomohla. V současné době mají uživatelé k dispozici jen několik málo možností. Mohou zapnout funkci Adaptivní baterie a optimalizace výkon baterie nebo zkusit zapnout funkci Extrémní úspora baterie. Tato možnost však omezuje aplikace a funkce.

Společnost Google se zatím k problému ještě oficiálně nevyjádřila. Celou situaci budeme sledovat, a jakmile se dozvíme další aktualizace, tak vás budeme informovat.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: phonearena.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *