Čínské asociace čipového průmyslu vytyčují cestu pro budoucnost polovodičů s ohledem na omezení ze strany USA

čipového průmysl
Zdroj: Svět Huawei

Nedávné změny na světovém trhu polovodičů postavily Čínu do poměrně nejisté pozice. Zvolení Chena Nanxianga, předsedy společnosti Yangtze Memory Technologies Corp (YMTC), novým šéfem Čínské asociace polovodičového průmyslu (CSIA) přichází v klíčové době, kdy americké sankce ještě více zpřísnily svůj vliv na toto odvětví.

Zdá se, že Chen bude v CSIA hrát agresivnější roli

Chen, který byl zvolen ve Wuhanu, kde YMTC sídlí, představil plán, který se zaměřuje na jednotu a konsensus v rámci celého odvětví. Jeho vedení nemohlo být načasovanější. USA právě rozšířily vývozní omezení, včetně zákazu některých méně pokročilých systémů hluboké ultrafialové (DUV) imerzní litografie. Tato nová pravidla nejenže zkomplikovala plány YMTC na rozšíření kapacity, ale také vyvolala mezi nizozemskými zákonodárci otázky ohledně jednostranných kroků USA.Zdá se, že Chen vede CSIA k aktivnější roli, prosazuje lepší rozhodovací proces a silnější realizační tým. „Musí budovat konsensus v odvětví a stát se hodnotovým přispěvatelem k rozvoji čínského polovodičového průmyslu,“ zdůraznil. To naznačuje ucelenější strategii, jak se orientovat ve složitém geopolitickém klimatu a technologických výzvách, kterým průmysl čelí.

Za zmínku stojí také účast Qiao Yueshana z ministerstva průmyslu a informačních technologií. Yueshanova přítomnost by mohla znamenat, že vláda má zájem o hlasitější a jednotnější průmyslovou frontu.

Ačkoli se YMTC nedávno dostalo na černou listinu USA v oblasti obchodu, tato nová vedoucí úloha Chena by mohla znamenat větší důraz na domácí partnerství. Společnost již dříve úzce spolupracovala s domácími dodavateli, jako je Naura Technology Group, což bychom mohli vidět častěji, protože obchodní sankce budou nadále přituhovat.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: scmp.com, livemint.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *