MediaTek ještě letos představí svůj nejvýkonnější procesor

MediaTek
Procesor / Autor fotografie: Dann Aragrim / Zdroj fotografie: Pixabay

MediaTek uvedl Dimensity 9200 na začátku tohoto roku jako svůj nejlepší procesor a rovnou se mu ho podařilo dostat do vlajkové řady společnosti vivo. Nyní se začínají objevovat zprávy o tom, že polovodičová společnost plánuje vydat aktualizovanou verzi svého nejnovějšího procesoru. Nový procesor se prý bude nazývat Dimensity 9200+. Očekáváme, že půjde o nejvýkonnější 5G čipset od MediaTeku v tomto roce.

Známý čínský tipster Digital Chat Station nám uvedl, že Dimensity 9200+ je už na cestě. Není těžké si odvodit z názvu to, že nová čipová sada je vylepšenou verzí aktuálního Dimensity 9200. Ta pravděpodobně bude mít zvýšené CPU procesoru. MediaTek Dimensity 9200 má osmijádrovou architekturu s jedním rychlým jádrem Cortex-X2 taktovaným na 3 GHz, třemi jádry Cortex-A710 s frekvencí až 2,85 GHz a čtyřmi jádry Cortex-A510 pro úsporu energie s frekvencí až 1,8 GHz. Využívá grafický procesor Immortalis-G715.


Nenechte si ujít:


Na základě všech těchto informací můžeme předpokládat to, že Dimensity 9200+ bude mít rovněž architekturu 1+3+4 s tím, že hlavní jádro přesáhne frekvenci 3,05 GHz. Je pravděpodobné, že ho bude vyrábět TSMC svou 4nm procesní výrobní technologií. Na AnTuTu dosáhl Dimensity 9200 skóre přes 1,2 milionů bodů. Nebudeme se tedy divit tomu, když nadcházející procesor překročí hranici 1,3 milionů bodů. Dále můžeme počítat s tím, že bude konkurovat Qualcommu Snapdragonu 8 Gen 2, kterému se na AnTuTu dokázalo překonat výsledek přes 1,3 milionů bodů.

Komerční vydání čipu Dimensity 9200+ nejspíše bude až v druhé polovině tohoto roku. Na základě různých zpráv můžeme soudit, že o jeho nasazení uvažují pouze tři čínské společnosti, kterými jsou OPPO, vivo a Xiaomi. Prozatím nevíme v jakých řadách by nový procesor mohl být dostupný, protože ten nynější vlajkový použilo jen vivo ve své řadě X90.

Jaká společnost vám imponuje v oblasti procesorů? Samsung, Qualcomm, Apple či někdo jiný? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *