Procesor A16 Bionic od Applu si proti novému Snapdragonu 8 Gen 2 ani neškrtl

A16 Bionic
Procesor od Qualcommu / Autor fotografie: Monoar Rahman Rony / Zdroj fotografie: Pixabay

První smartphone využívající Snapdragon 8 Gen 2, který se dostal k čínským zákazníkům, je Vivo X90 Pro+. Jedním z nejzajímavějších témat jsou herní schopnosti nového procesoru, konkrétně jeho síla a stabilita. A výsledky ukázaly, že nový Snapdragon od Qualcommu je mnohem lepší než A16 Bionic od Applu.

Někteří uživatelé měli možnost otestovat smartphone s nejnovějším Snapdragonem 8 Gen 2 od Qualcommu už během Snapdragon Summitu 2022 v minulém měsíci. Výsledky byly naprosto vynikající a překonaly nejen nedávno uvedený procesor Snapdragon 8 Gen 1+. Dále předčil i procesory Apple A15 a A16 a to zejména v oblasti grafiky.

Test byl proveden pomocí Vivo X90 Pro+, nástupce skvělého modelu Vivo X80 Pro+. X90 Pro+ je první smartphone se Snapdragonem 8 Gen 2, který byl oficiálně představen a který se dostal do čínských obchodů. Výsledkem je, že nyní je možné posoudit výkon Snapdragonu 8 Gen 2 a porovnat jej s výkonem nejnovějších modelů Apple iPhone. A jak se ukázalo, tak výsledky během nedávného Summitu od Qualcommu nebyly zkreslené. Snapdragon si opravdu vede lépe.Jako jeden z prvních lidí otestoval oba smartphony youtuber, který si říká Golden Reviewer. Na výše uvedeném obrázku můžeme vidět vpravo Vivo X90 Pro+ a na druhé straně iPhone 14 Pro Max. Navíc je vidět, že oba smartphony byly testovány pomocí stejného benchmarku, Wild Life Extreme Stress Test, což je 20minutový test, který je v 3DMark nejtěžší ze všech.


Nenechte si ujít:


Stabilita Snapdragonu 8 Gen 2 je mnohem lepší, a to není ani ten nejdůležitější detail. Stabilita špičkového procesoru dosahuje 90,2 %. iPhone má u svého A16 Bionic pouhých 70 %, což znamená, že Snapdragon je nejen výkonnější, ale i spolehlivější. Bohužel prozatím neznáme teplotu nového Snapdragonu. S tou měl Qualcomm minulý rok velký problém, tak uvidíme, jak si povede s tímto procesorem. Leaker, Ice Universe, dokonce tvrdí, že nový Snapdragon nemá pouze vyšší výkon, ale i efektivitu a to až devětkrát větší v porovnání s minulou řadou.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *