Čínští výrobci elektromobilů překonávají Teslu v prodeji elektromobilů, Li Auto a Xpeng zaznamenávají měsíční rekordy v dodávkách vozidel

Čínští výrobci
Zdroj: BYD

Konkurence v oblasti elektromobilů se přiostřuje a hlavní hráči jako Tesla, BYD a Volkswagen bojují o dominantní postavení. Úspěch však zaznamenávají i menší výrobci, kteří se zaměřují na specifické skupiny zákazníků. Čínští výrobci elektromobilů v říjnu překonali rekordy v dodávkách a tržbách, v čele s firmami BYD, Li Auto, Nio a Xpeng, které v prodeji elektromobilů překonaly společnost Tesla. Zde jsou podrobnosti.

BYD, Li Auto, Nio a Xpeng vedou čínský trh s elektromobily

Čína je v současné době jedním z největších světových trhů s elektromobily. Obyvatelé země projevují o tuto nákladově efektivní a ekologickou technologii značný zájem. S nárůstem počtu domácích značek a rostoucí konkurencí se navíc snížily ceny elektromobilů, což tuto popularitu dále podpořilo. Nedávno vyšlo najevo, že tyto značky, zejména v segmentu luxusních vozů, překonaly z hlediska prodejů konkurenci, jako je Tesla.

Například jedna z těchto úspěšných značek, Li Auto, dodala v říjnu 40 422 vozů, což představuje 12,1% nárůst oproti předchozímu měsíci a pozoruhodný 302% nárůst oproti předchozímu roku. Xpeng je další vycházející hvězdou v Číně a jeho popularita roste každým dnem. Očekává se, že výrobce v budoucnu vstoupí do dalších zemí s modely zaměřenými na cenovou dostupnost.Podobně i společnost Li Auto, která má za sebou stejně úspěšné období jako Xpeng, prodala v říjnu 2023 o 30,7 % více vozů a k uživatelům v Číně se dostalo 20 002 vozů. Také společnost Nio zvýšila ve stejném období své prodeje o 2,8 % a prodala 16 074 vozů. I když nedosahuje takového tempa růstu jako její konkurenti, přesto dosáhla pozitivních výsledků.

Když mluvíme o Číně a elektromobilech, nemůžeme samozřejmě vynechat společnost BYD. Této společnosti, která nedávno vstoupila na evropský trh se svým modelem Atto 3, se v říjnu podařilo v Číně prodat 301 833 vozidel, což je ve srovnání s ostatními neuvěřitelné číslo. Navíc nezapomínejme, že BYD je nejen čínským, ale i světově nejprodávanějším výrobcem elektromobilů.

Ve stejném období dodala společnost Tesla v říjnu 2023 72 115 elektromobilů vyrobených v Číně. To je o 2,6 % méně než v předchozím měsíci, ale o 0,6 % více než ve stejném měsíci loňského roku. Do konce roku je cílový celkový prodej elektromobilů v Číně 8,5 milionu kusů. Vzhledem k nadcházejícímu růstu a rostoucímu zájmu je tento cíl považován za vysoce dosažitelný. Čínští výrobci elektromobilů očekávají rekordní rok.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: scmp.com, cnbc.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *