Auto nabije rychleji, než dopiješ kávu. Seznamte se s vůbec první 600kW kapalinou chlazenou dobíjecí stanicí Huawei

Huawei
Ilustrační snímek / Autor: Ed Harvey / Zdroj: Pexels

Řidiči elektromobilů v Turecku mají nový důvod k oslavám! První kapalinou chlazená dobíjecí stanice v zemi, která vznikla ve spolupráci společností Enerji SA, Zebra a Huawei Digital Energy, je nyní oficiálně otevřena.

Tato dobíjecí stanice byla už dříve představena veřejnosti, ale až nyní se dostala do běžného provozu. Nejedná se o běžnou dobíjecí stanici. Představte si to: přijedete k nabíjecí stanici, a než dopijete svůj oblíbený nápoj, vaše auto je plně nabité. To je příslib této inovativní technologie, která se může pochlubit rychlým zážitkem „šálek kávy a plné nabití“.

Ultrarychlé nabíjecí terminály zvládnou nabíjet až 4 vozidla současně.

Za tímto rychlým doplňováním energie stojí společnost Huawei. Jejich 600kW kapalinou chlazený superchargingový hostitel ve spojení s 500kW ultrarychlými nabíjecími terminály Zebra zvládne až čtyři vozidla současně. To znamená výrazné zkrácení čekací doby pro majitele elektromobilů na cestách.

Rychlost však není jedinou výhodou. Systém upřednostňuje udržitelnost. Střešní fotovoltaický systém s optimalizátorem využívá solární energii a prostor je vyhrazen pro budoucí integraci systému skladování energie. Závazek k zelené energii je dále zdůrazněn tím, že společnost EnerjiSA vydává certifikáty zelené energie pro elektřinu používanou ve stanici.Tento projekt představuje významný krok vpřed pro Turecko i společnost Huawei. Je v souladu s ambiciózním cílem společnosti Huawei rozmístit v roce 2024 desítky tisíc svých ultrarychlých dobíjecích stanic po celé Číně a podporovat „vysoce kvalitní nabíjení všude, kde jsou silnice“. Je možné, že první turecká stanice bude úspěšná a tato technologie otevře cestu k budoucímu rychlému a ekologickému nabíjení elektromobilů v celosvětovém měřítku? To se asi dozvíme v pravý čas.

Jaký máte na tento nabíjecí modul názor? Myslíte, že by se to využilo i v našem hlavním městě? Dejte nám vědět váš názor do komentářů.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ithome.com, huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *