Nová platební brána od Huawei? Společnost úspěšně registrovala ochrannou známku Petal Payment

Huawei
Autor fotografie: Ahmad Ardity / Zdroj fotografie: Pixabay

Čínský výrobní gigant Huawei pracuje na ekosystému HarmonyOS od jeho uvedení v roce 2019. Platforma Petal je už součástí interního ekosystému HarmonyOS delší dobu. Petal má menší podplatformy jako Petal translator, Petal search, Petal map a nyní přichází Petal Payment (nebo Petal Pay).

Vývoj dvou ochranných známek „Petal Payment“ používaných společností Huawei Technologies Co., Ltd. byl změněn na „registrované“. Dvě přihlášky ochranné známky byly podány v říjnu 2020 a mezinárodní klasifikace jsou finanční správa majetku a vědecké nástroje.Společnost navíc v prosinci 2021 znovu požádala o ochrannou známku „Petal Payment“ pro vědecké nástroje. Současný stav ochranné známky čeká na věcné přezkoumání. Pokrytí Petal Payment zahrnuje správu nemovitostí, zpracování plateb debetní kartou a informace o pojištění. Zahrnuje také elektronické převody, online bankovnictví, zpracování plateb kreditní kartou a směnu měn. Kromě toho pokrývá platební služby elektronickou peněženkou, kapitálové investice a poskytuje slevy ostatním v zúčastněných institucích pomocí členských karet.

Huawei Pay má měsíčně 100 milionů uživatelů

V poslední době dosáhl platební systém Huawei Pay 100 milionů aktivních uživatelů měsíčně. Ma Chuanyong, prezident obchodní skupiny terminálových cloudových plateb společnosti Huawei, dnes řekl, že Huawei Pay se nesnaží konkurovat Alipay a WeChat Pay. Společnost tvrdí, že tyto platební platformy jsou stále partnery Huawei. Huawei Pay má otevřít nové platební scénáře.

Se spuštěním operačního systému Harmony je Huawei Pay infrastrukturou pro budování ekosystému Harmony. Huawei Pay je pro mobilní telefony, chytré obrazovky, tablety, počítače a auta, pokrývající více terminálů a všechny scénáře. Kromě toho Huawei Pay prozkoumá další nově vytvořené scénáře využití založené na HarmonyOS.

Huawei zatím oficiálně nezveřejnil podrobnosti o platebním systému Petal. Co však víme je, že tato funkce umožní mobilní platby se systémem HarmonyOS. Díky tomu, že jsou služby aplikací Petal již dostupné v Evropě, tak je velmi pravděpodobné, že se této platební metody dočkáme na našem trhu.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ithome.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *