Další zavirované mobilní aplikace, které útočí na vaše peníze. Jedno kliknutí vás může připravit o úspory

aplikace
Autor fotografie: Victoria_Art / Zdroj fotografie: Pixabay

Situace okolo bezpečnosti mobilních aplikací je poslední dobou velmi kritická. Není měsíc, aby se neodhalila zavirovaná aplikace, která se vás snaží okrást. Dneska pro vás máme tip na konkrétní nebezpečné aplikace.

Těmto aplikacím se podařilo proniknout přes detekční systémy do obchodu Google Play. Tato hrůzná čtveřice aplikací údajně skrývala malware známý jako HiddenAds. Mazaní kyberzločinci používají zpočátku trochu zdržovací taktiku, aby vás nalákali na falešný pocit bezpečí. Nevšimnete si tak okamžitě ničeho špatného, takže nebudete mít tendenci aplikaci podezřívat a odstraňovat ji.

Nejprve si ničeho nevšimnete

Po několika dnech se však pustí do špinavé práce a otevře podvodné stránky v prohlížeči Chrome. Zatímco některé z těchto stránek jsou jen otravné, aby generovaly peníze z reklamy, jiné se snaží nic netušící uživatele oklamat. Podle společnosti Malwarebytes, která lest odhalila, jedna z nich obsahuje obsah pro dospělé, který vede na phishingové stránky a uživateli sděluje, že byl infikován nebo že musí provést aktualizaci. A co je ještě znepokojivější, karty se tajně otevírají na pozadí, i když je zařízení zamčené.


Nenechte si ujít:


„Když uživatel odemkne své zařízení, otevře se Chrome s nejnovější stránkou,“ varuje Malwarebytes. „Nová karta se často otevírá s novým webem, a proto odemknutí telefonu po několika hodinách znamená zavření několika karet. „V historii prohlížeče uživatele se navíc objeví dlouhý seznam nepříjemných phishingových stránek.“


Kterých aplikací se to týká?

Bylo zjištěno, že škodlivý software HiddenAds obsahují čtyři aplikace související s technologií Bluetooth.

Jedná se o tyto aplikace:

  • Bluetooth Auto Connect
  • Bluetooth App Sender
  • Ovladač: Bluetooth, Wi-Fi, USB
  • Mobilní přenos: inteligentní přepínač

Podle odborníků měla tato nebezpečná skupina aplikací na systému Android dohromady více než milion stažení po celém světě, tedy i včetně našeho trhu. Pokud máte některou z nich nainstalovanou, raději ji okamžitě odstraňte. Je také vhodné spustit antivirový skenovací software, který máte nainstalovaný.

Pokud některou z uvedených aplikací skutečně naleznete ve vašem smartphonu, doporučujeme si změnit hesla u vašich služeb. Bývá nepsaným pravidlem, že tyto nebezpečné aplikace si mohou ukládat vaše hesla, a později se přihlašovat k vašim účtům za účelem získání citlivých informací. To samé platí i pro mobilní aplikace, kdy se následně hackeři mohou zmocnit vašeho internetového bankovnictví.  

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: chof360.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *