Daňový poplatník snese všechno. EU pořádala večírek ve virtuální realitě, který stál několik milionů. Ve finále dorazilo pouze šest hostů.

EU
Autor: dlohner / Zdroj: Pixabay

Virtuální realita je budoucnost. Alespoň tuhle větu slyšíme několikrát do týdne. Zda tomu tak skutečně je, tak to nechám na každém z vás. Tahle zpráva ovšem ukazuje, že momentálně tato technologie moc lidí nezajímá. A dokonce v některých případech se může jednat o vyhozené peníze.

V současnosti například Evropská komise vyhodila téměř deset milionů korun za večírek v umělém metaversu. Na tuto virtuální párty přišlo pouze šest lidí, kteří „tančili na houseovou hudbu na virtuálním tropickém ostrově“.

Akce „Global Gateway Gala“ byla podle mluvčího Evropské komise zamýšlena jako finále kampaně za 387 tisíc eur (9 470 000 CZK), jejímž cílem bylo „zvýšit povědomí o tom, co EU dělá na světové scéně“ mezi mladými lidmi na platformě TikTok a Instagram. Novinář Vince Chadwick se však slavnostního večera zúčastnil a uvedl, že byl jedním z pouhých šesti lidí, kteří se dostavili.Chadwick řekl: „Jsem tady na ‚slavnostním‘ koncertu v metaversu zahraniční pomoci EU za 387 tisíc eur (který má přilákat politicky neangažované lidi ve věku 18-35 let). „Po počátečních zmatených rozhovorech s dalšími zhruba pěti lidmi, kteří se tu objevili, jsem sám.“ Akce metaverse byla financována z peněz daňových poplatníků a měla představovat virtuální avatary tančící na houseovou hudbu na tropickém ostrově.

Chadwick přišel s několika myšlenkami, proč se akce nesetkala s velkou účastí, přestože EU na celou kampaň vynaložila tolik peněz. Zdůraznil, že se „kupodivu“ neobjevil na Instagramu ani na TikToku, a řekl: „Rád se nechám opravit, ale vypadá to, že EU spustila metaverzi v polovině října a pak se pokusila „couvnout“ a doufat, že si toho nikdo nevšimne.“

Před samotnou akcí Komise zveřejnila trailer, který rovněž nezaujal. Komentátoři ji označili za „depresivní a trapnou“ a nazvali ji „digitálním odpadem“. Iniciativa Global Gateway počítá s tím, že do roku 2027 vynaloží 300 miliard eur zahraniční pomoci na rozvoj zelené a digitální infrastruktury po celém světě.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: dailystar.co.uk

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *