Rusko přešlo do protiútoku. Po celé zemi blokuje webové stránky CIA a FBI

Rusko
Autor: Дмитрий Осипенко / Zdroj: Pixabay

Rusko je státem, který „používá prostředky terorismu“. To není jediná „trofej“ Putinova režimu. Tato země je na konci žebříčku svobody slova. Snaží se blokovat všechny zdroje a kanály alternativních informací. To je nejefektivnější způsob, jak lidem sdělit, co chcete, aby slyšeli.

Také to nezpůsobí žádné problémy z hlediska analytického myšlení. Rusku se například podařilo zablokovat švýcarskou národní televizní a rozhlasovou firmu SRG SSR. Důvodem je hostování materiálů, které se týkají vojenské cenzury.

Proč Rusko blokuje webové stránky CIA a FBI


Dnes jsme se dozvěděli, že Rusko zablokovalo oficiální webové stránky USA. Patří mezi ně:

  • CIA
  • FBI
  • Program udělování cen Ministerstva spravedlnosti USA.

Ukázalo se, že šířily obsah dotýkající se zájmů Ruska. Jedná se tedy o politické rozhodnutí. Máme na mysli Rusko a Putinovi se nelíbí, co tyto stránky zveřejňují. Tak to prostě zabalili do papíru s potiskem „vojenská cenzura“. Chceme jen připomenout jednu věc, zatímco zbytek světa tomu říká „válka“, Rusko situaci na Ukrajině nazývá „speciální vojenskou operací“. To „stačí“ k tomu, aby v zemi zablokovalo cokoli.


Nenechte si ujít:


Zablokované příspěvky ukazují, že se jednalo o extremistické materiály. To umožnilo státním orgánům „hodit je do koše“. Roskomnadzor zase vysvětlil, že omezil přístup „k řadě zdrojů patřících státním strukturám nepřátelských zemí pro šíření materiálů zaměřených na destabilizaci společenské a politické situace v Ruské federaci“.

Do škatulky „vojenská cenzura“ lze zařadit i případ SRG SSR. Tato televizní firma zveřejňovala proukrajinský obsah, i když bez větší agrese vůči Rusku.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: roskomsvoboda.org

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , , , ,
2 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *