Dokáže nový Snapdragon 7 Gen 2 překonat MediaTek?

Snapdragon
Procesor Snapdragon / Autor fotografie: Monoar Rahman Rony / Zdroj fotografie: Pixabay

Qualcomm je nepopiratelně nejvýznamnějším výrobcem čipů v segmentu vlajkových lodí s tím, že v těch ostatních není tak významným hráčem jako třeba MediaTek. Ten se sice také zaměřuje na prémiový segment, ale jeho nejnovější vlajkový procesor MediaTek Dimensity 9000 není upřednostňován před řadou Snapdragon 8 Gen 1.

Nicméně i navzdory tomu si tchajwanská společnost získává preference většiny značek v rámci střední třídy. To je kategorie, ve které nyní dominují čipy Dimensity 1300 a 8000. Jako konkurence jim má být Snapdragon 7 Gen 1, ale o ten moc velký zájem není. Je možné, že by tuto situaci dokázal Qualcomm s novým procesorem Snapdragon 7 Gen 2 zvrátit?

Řada Snapdragon 700 byla často přítomna v telefonech střední třídy, ale to už bohužel neplatí o nejnovější řadě Snapdragon 7 Gen 1. Výkonové zisky nejsou tak výrazné, jelikož na výrobě tohoto čipu pracuje Samsung, který se tento rok ukázal být jako problematickým.

Zatím jsou podrobností o Snapdragonu 7 Gen 2 docela vzácné, ale už něco víme. Podle posledního úniku má Qualcomm ve výrobě čip s označením SM475. V tuto chvíli si nejsme jisti ohledně toho, jestli nový procesor bude mít název Snapdragon 7 Gen1+ nebo Snapdragon 7 Gen 2.


Nenechte si ujít:


Podle Rolanda Quandta bude hlavní jádro běžet na taktu kolem 2,4 GHz. Sekundární má mít stejný takt a ten poslední něco kolem 1,8 GHz. Nebudeme si nic nalhávat, tato čísla jsou poměrně hodně blízká Snapdragonu 7 Gen 1.

Únik naznačuje, že by měla primární a sekundární jádra být tvořena Cortex-A715. Mezitím zbývající jádra budou tvořit slabší Cortex-A510. V současnosti je Qualcomm jediným výrobcem, který tato jádra nabízí na téhle úrovni.

Nová řada by měla mít vyšší výkon. Koneckonců, Cortex-A715 má být o 5 % rychlejší a o 20 % energeticky účinnější než jeho předchůdci. Cortex-A510 se rovněž dočká vylepšení, protože má být účinnější o 5 % v porovnání s minulým rokem.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *