Qualcomm na lopatkách. MediaTek jej porazil s jeho novým procesorem

Qualcomm
Procesor Snapdragon / Autor fotografie: Monoar Rahman Rony / Zdroj fotografie: Pixabay

AnTuTu dnes zveřejnilo seznam nejvýkonnějších smartphonů Android za září 2022 v Číně. K našemu velkému překvapení všechny porazil procesor Dimensity 9000+, protože překonal všechny procesory Snapdragon. Díky tomu se dostal na vrchol žebříčku.

Podle nejnovějšího seznamu je Asus ROG6 s MediaTek Dimensity 9000+ nejlepší, protože překonal všech 9 vlajkových lodí se Snapdragonem 8+ Gen 1 (Qualcomm). Jeho skóre dosáhla neuvěřitelných 1123036 bodů. Podle seznamu má ROG6 nejen vysoké skóre, ale také odvádí velmi dobrou práci v odvodu tepla díky exkluzivnímu chladicímu ventilátoru. Je to unikátní konstrukce v odvětví smartphonů, kterou se může pochlubit právě jenom ROG6.

V první desítce seznamu nalezneme pouze zařízení se Snapdragonem 8+ Gen 1 až na to jedno s MediaTekem. Asi málo kdo z vás by čekal, že by se ROG6 umístilo na prvním místě. Mě osobně tohle umístění hodně překvapilo. Na druhém místě se objevil OnePlus Ace Pro s průměrným skóre 1111200 bodů. Třetí pozici obsadilo iQOO 10 Pro se skóre 1 091 058.


Nenechte si ujít:


Dimensity 9000+ je vylepšený procesor Dimensity 9000, který už byl sám o sobě dost výkonný. Má vestavěný 5G modem, jedno hlavní jádro Cortex-X2 běžící na frekvenci až 3 GHz. Tři další jádra A710 běžící na frekvenci až 2,85 GHz a čtyři energeticky úsporná jádra Cortex-A510 běžící na frekvenci až 1,8 GHz. TSMC u tohoto procesoru využilo novou 4nm výrobní technologii.

Jako integrovaný GPU vám slouží ARM Mali-G710. Dimensity 9000 je jedním z prvních čipů vyráběných společností TSMC pomocí nové pokročilé 4nm technologie.

MediaTek vyvrací svou špatnou minulost pomocí přítomnosti a jeho nových čipů, které se zdají býti dost spolehlivé a funkční. v minulosti byl docela hodně kritizován, ale jak se zdá, tak je tomu minimálně prozatím konec. Poslední měsíce docela překvapuje a já sám věřím tomu, že má na to shodit Qualcomm z trůnu. Jaký názor máte na tohle vy? Fandíte MediaTeku nebo Qualcommu?

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *