Elon Musk se chystá opustit Teslu? Všechny jeho poslední kroky tomu nasvědčují

Elon Musk
Autor: Tumisu / Zdroj: Pixabay

Společnost Tesla, světový lídr v oblasti elektromobilů, v poslední době generuje svým akcionářům značné zisky. Elon Musk, který zhruba před deseti lety na Twitteru sliboval něco velkého ohledně Tesly, byl spatřen, jak začíná prodávat své akcie. Elon Musk nakonec během minulého týdne prodal akcie v hodnotě více než 3,5 miliardy dolarů.

Elon Musk, který koupil Twitter a od té doby se plně zaměřil na sociální média, tak učiní pro Teslu nečekané kroky. Podle analýzy údajů americké Komise pro cenné papíry (SEC), kterou provedl časopis Forbes, prodal Musk během jediného týdne 22 milionů akcií společnosti Tesla.

Musk, který drží přibližně 25 % akcií společnosti, je díky tomu do značné míry zodpovědný za své bohatství. Musk však nezapomíná, že z prodeje každé akcie Tesly nemá žádný zisk. U půjček, které získal, slouží 25procentní podíl v podniku jako jistá záruka.


Nenechte si ujít:


Odstupuje Musk z pozice generálního ředitele společnosti Tesla?

Investoři diskutovali o prodeji akcií známého miliardáře. Musk kdysi řekl: „Moje peníze přišly jako první a odejdou jako poslední“. Což na výroční schůzi akcionářů společnosti Tesla zapomněl zmínit.

O co se Musk v Tesle snaží, není zatím jasné. Podle zvěstí, které se objevily v posledních dnech, by Elon Musk měl opustit pozici generálního ředitele společnosti Tesla. Podle zpráv se novým generálním ředitelem celého podniku stane Tom Zhu Xiaotong, manažer společnosti Tesla China.

Podle těchto zvěstí se generálním ředitelem celé společnosti Tesla China stane Tom Zhu Xiaotong, který je v současné době jejím ředitelem. Tom Zhu Xiaotong, který je zaměstnancem společnosti Tesla China od roku 2014. A je známý tím, že stál v čele vytvoření nabíjecí sítě Tesla Supercharger v Číně, se zřejmě uchází o pozici Elona Muska.

Po nástupu do firmy v roce 2014 se Xiaotong rychle vypracoval na pozici globálního viceprezidenta a poté se stal hlavní postavou v Tesla China. Kromě toho měl v poslední době na starosti provoz servisních středisek Tesla v Číně a zařízení Giga Shanghai.

Jaký je váš názor na tuto záležitost? Budeme svědky odchodu Elona Muska z Tesly? Je možné, že opouští Teslu, aby se mohl následně věnovat jiným projektům. Jakmile se dozvíme další informace, tak vás budeme informovat.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: insideevs.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *