Exynos od Samsungu žije! Nechal si patentovat hned dva nové čipy

 Exynos
Čip v počítači / Autor fotografie: Bruno Germany / Zdroj fotografie: Pixabay

Podle posledních zpráv bude řada Samsung Galaxy S23 v příštím roce plně využívat čipset Snapdragon od Qualcommu. Samsung se zřejmě vzdal myšlenky na rozdělení své vlajkové řady na varianty Snapdragon a Exynos, které se neslo v nelibosti obzvláště evropských spotřebitelů. Diskuse se na tohle téma táhly roky, ale letos nevýrazný výkon Exynos 2200 donutil Samsung k tomu, aby s touto vlajkovou řadou čipů skončil.

Do světa se dostane více smartphonů se Snapdragonem, což je pro Qualcomm výhra. Příští rok bude řada Samsung Galaxy S23 využívat pouze Snapdragon 8 Gen 2 ve svých vlajkových mobilech. To ale neznamená, že jeho divize čipsetů zanikla. Jihokorejský gigant stále pracuje na tom, aby se posunul dopředu. Dvojice nejnovějších čipsetů Exynos získala certifikaci Bluetooth SIG.

Samsung stále bojuje o to, aby se stal výrazným v segmentu mobilních čipsetů. A nový pár čipů Exynos se o to má postarat. Pár čipů ponese název Samsung Exynos 1330 a 1380 s tím, že pravděpodobně budou představovat řadu střední třídy. Jinými slovy, pravděpodobně se dočkáme nových telefonů řady Galaxy A v roce 2023. Zajímavým detailem je, že certifikace SIG potvrzuje kompatibilitu Bluetooth 5.3 pro nové čipy. Je to krok správným směrem, protože se nám Samsung zřejmě pokusí představit nový standard.


Nenechte si ujít:


Podle zpráv je Samsung Exynos 1380 nástupcem modelu 1280. Uvádí se, že má 2xARM Cortex-A jádra spolu s grafikou v podobě Mali-G615 a integrovaným 5G modemem. Modem nabídne podporu pro mmWave a sub-6 GHz konektivitu. Čipset se může objevit v zařízeních již v prvním čtvrtletí roku 2023, a to například v Samsungu Galaxy A54 nebo A74. Řada A je pro Samsung důležitá v tom, že si ji nejčastěji pořizují běžní lidé, což znamená opravdu hodně peněz do kapsy společnosti.

Mezitím Samsung Exynos 1330 bude působit v nižším spektru smartphonů. Čipset bude podle všeho odlehčený a zapadne do kategorie obsazené starým Exynosem 850 z roku 2020.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *