V Rusku si už nezahrají. Největší japonská herní firma na ruském trhu omezuje své služby

Nintendo
Autor: Joshua Amaro  / Zdroj: Pixabay

Společnost Nintendo of Europe oznámila, že ukončí činnost své ruské pobočky. Společnost také omezí službu eShop v Rusku na „omezenou službu“ od 31. května 2023. To znamená, že ruští uživatelé již nebudou moci v eShopu provádět nové nákupy ani používat kódy ke stažení. Uživatelé se stávajícím účtem Nintendo však budou moci digitální obsah stále znovu stahovat. Jedná se pouze o obsah, za který již zaplatili.

Od března 2023 je eShop v „údržbovém režimu“. Stalo se tak poté, co platební služba používaná společností Nintendo přestala přijímat ruskou měnu, rubly. To také vedlo k pozastavení služby eShop v Rusku. Na stránce eShopu bylo uvedeno, že byl „dočasně uveden do režimu údržby“. Společnost Nintendo neučinila žádné oficiální prohlášení ohledně důvodu pozastavení služby eShop v Rusku. Spekuluje se však, že souvisí s ruskou násilnou invazí na Ukrajinu.

Nintendo
Autor: InspiredImages / Zdroj: Pixabay

Rozhodnutí společnosti Nintendo

Společnost Nintendo of Europe se rozhodla ukončit činnost své ruské dceřiné společnosti kvůli ekonomickým vyhlídkám. Z toho důvodu bude na ruském trhu tato verze obchodu Nintendo eShop nabízet omezené služby. Společnost neuvedla, kdy bude služba eShop v Rusku opět zprovozněna.

Dopad na ruské hráče

Ukončení služby eShop v Rusku bude mít velký dopad na ruské hráče, kteří vlastní například konzoli Switch. Ti si již nebudou moci v eShopu zakoupit nové hry ani DLC. Není jasné, zda bude japonská společnost schopna změnit rozhodnutí poskytovatele platebních služeb přestat přijímat rubly a službu eShop v Rusku obnovit.

Budoucnost je nejistá

Omezená služba eShop v Rusku znamená pro japonskou společnost a její uživatele v Rusku velkou změnu. V tuto chvíli nemohou hráči situaci nijak změnit ani ovlivnit. Navíc se teprve uvidí, zda společnost Nintendo postupem času službu eShop v Rusku v budoucnu obnoví.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ithome.com

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *