Facebook zažívá výpadek. Lidem se ukazují soukromé vzkazy, které jsou určené celebritám

Facebook
Autor fotografie: Firmbee / Zdroj fotografie: Pixabay

Pokud jste dnes ráno otevřeli Facebook, pravděpodobně jste si všimli, že vaše hlavní stránka je zcela jiná. Zdá se, že algoritmus Facebooku má velký problém, který se společnost snaží vyřešit.

Dnes ráno začali uživatelé Facebooku na sociálních sítích upozorňovat, že jim z News Feedu zmizely příspěvky jejich přátel. Ten se zcela proměnil, a jednu dobu zobrazoval pouze zprávy od fanoušků různým celebritám.

Pokud se uživatel rozhodne pochválit nejnovější píseň svého oblíbeného interpreta na jeho zdi, tak všichni, kdo tuto celebritu sledují, budou moci jeho zprávu vidět ve svém newsfeedu. Jakmile uživatelé pochopili, jak nový News Feed funguje, někteří samozřejmě využili příležitosti a poslali svým oblíbeným celebritám ještě více zpráv, aby zaplavili ostatní uživatele příspěvky.


Nenechte si ujít:


Uživatelé Facebooku hlásí, že se jim ve feedu zobrazují „náhodné“ příspěvky pro celebrity

Facebook o této změně zatím oficiálně neinformoval. Vše ale nasvědčuje tomu, že se jedná o prostou chybu v algoritmu. V některých zemích oprava proběhla během několika hodin, jinde na to ještě čekají. Nebylo by to poprvé, co by měl Facebook nějaký problém. Připomínáme, že již před několika měsíci zažil jiný globální výpadek.

Prozatím není možné zjistit, zda to byl Facebook, kdo změnou algoritmu udělal chybu. Nebo zda je sociální síť předmětem útoku hackerů. Problém se už v dopoledních hodinách, a je zvláštní, že sociální síť nezveřejnila žádnou tiskovou zprávu.

Na Twitteru vidíme, že se s tímto problémem potýkají uživatelé z celého světa, takže je docela dobře možné, že je zobecněn na všechny uživatele sociální sítě Marka Zuckerberga. Takový problém by klidně mohl přimět ještě více uživatelů k odchodu z Facebooku na jiné platformy. Sociální síť už tak není v nejlepší kondici. Poprvé ve své historii totiž zaznamenala pokles obratu a zisku.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *