Fitbit v Česku končí. Oblíbený výrobce se stahuje z několika trhů

Autor fotografie: Pixabay / Zdroj fotografie: Pexels

Fitbit se specializuje na výrobu hodinek a působí také v Česku. Ale to už brzy skončí, protože Google uvedl, že se tato společnost stahuje hned z 29 zemích po celém světě. Zasažené oblasti tímto rozhodnutím jsou Asie, Evropa a Latinská Amerika.

V Evropě Fitbit ukončuje svou působnost hned v 11 různých zemích. Mezi tyto země patří Česko, Chorvatsko, Maďarsko, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko a Slovensko. Nejnovější náramky či hodinky od Fitbit si u nás již nekoupíte přes oficiální kanály. Je pravděpodobné, že se nyní budou nositelná zařízení od této společnosti prodávat podobně jako telefony Pixel, které rovněž nejsou v Česku oficiálně dostupné. Avšak jsou k dostání.

Ukončení prodeje se týká také velkého mexického trhu a všech zemí Latinské Ameriky. Konkrétní datum ukončení působnosti však Fitbit ještě neprozradil. Nicméně produkty si tam již nyní nelze zakoupit. Už v srpnu konec americké společnosti zasáhl Asii, a to konkrétně například Jižní Koreu, Thajsko, Filipíny či Hongkong. Po této velké čistce zůstala americká společnost jen ve 23 zemích napříč světem.

Fitbit své uživatele nezklamal

Ke konci v několika zemích se vyjádřil i samotný Google, který uvedl, že chce srovnat své hardwarové portfolio ve všech zemích tak, aby dostupnost hodinek byla podobná regionální dostupnosti Pixelu. Nicméně Fitbit alespoň ujistil své zákazníky, že odchody z různých trhů neznamenají konec aktualizací. Takže uživatelé se nemusí bát, že by jejich zařízení přestala dostávat softwarovou podporu. Rovněž by měla být dostupná zákaznická podpora.

Fitbit byly ještě v minulosti jedny z mála hodinek, kterými šlo platit, a proto byly u uživatelů dost oblíbené. Jak šel čas, tak s podporou placení přicházely další společnosti a Fitbit už nemuselo být pro tolik lidí zajímavé. Tímto odchodem se otevřela další mezera, kterou se pokusí zaplnit Huawei, Xiaomi, Samsung či Garmin.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, 9to5google.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *