Nového vlajkového procesoru od MediaTeku se dočkáme příští měsíc

MediaTek
Procesor / Autor fotografie: Abe Serrano / Zdroj fotografie: Pixabay

MediaTek se vrátil na vlajkový trh s procesory minulý rok, a to ve chvíli, kdy představil svůj procesor MediaTek 9000 Dimensity. Ten úspěšně konkuroval Snapdragonu 8 Gen 1, se kterým napřímo bojoval. Tchajwanská společnost použila jako první 4nm výrobní procesní technologii, která byla lepší než ta od Samsungu. Nicméně i přesto mobilní společnosti preferovaly Qualcomm.

Podle spolehlivého leakera IceUniverse tchajwanská firma představí svůj další procesor určený pro vlajkový trh v příštím měsíci. Název čipové sady byl záhadou, ale leaker uvedl, že se představí jako Dimensity 9200. Zařízení přinese nejnovější Cortex-X3 od společnosti ARM pro maximální výkon. Je to náhrada za Cortex-X2. Díky tomu se dočkáme až o 25 % vyššího výkonu. To znamená, že můžeme očekávat ještě Cortex-A715 a A510 nové generace.

Zatím nevíme přesně, jak společnost rozdělí jádra v novém procesoru. Snapdragon 8 Gen 2 bude mít architekturu skladby 1+2+2+3. MediaTek může přijít s něčím jiným, ale to ukáže až čas. Úniky prozrazují, že společnost představí zcela nový GPU Immortalis G715. Ten má být náhradou za Mali a zároveň rovnocenným soupeřem pro Adreno, jež využívá Qualcomm.


Nenechte si ujít:


Podle některých informací bychom se mohli dočkat stejných jader A710 a A510 z čipu Dimensity 9000. I nový procesor bude vyroben 4nm procesní technologií, ale to není překvapivé. S 3nm výrobní technologií se počítá až na příští rok.

Kromě Immortalis GPU a Cortex-X3 může použití starších jader umožnit firmě snížit cenu, což by se mohlo líbit výrobcům smartphonů, kteří by mohli nasadit nižší cenu svých zařízení. Ostatně řady Dimensity 1200 a Dimensity 8000 byly docela úspěšné. Společnost má tedy v plánu i nadále investovat do nákladově efektivního segmentu vlajkových lodí a střední třídy. V rámci střední třídy už Qualcomm dlouhodobě strádá a nedaří se mu MediaTek dohonit.

A co vy? Preferujete raději smartphone s čipem od Qualcommu nebo MediaTeku? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *