Sony odhalilo, kolik se prodalo konzolí PS5. Finální čísla vás překvapí

PS5
Autor: Jeff Klugiewicz / Zdroj: Pixabay

Společnost Sony konečně odhalila přesné množství prodaných PS5 a je to ohromující. Od doby, kdy jsme se naposledy dozvěděli o prodejních statistikách systému PlayStation 5, uplynulo více než šest měsíců. Stále jsme se pohybovali na hranici 20 milionů zařízení a společnost Sony byla na toto téma poměrně zamlklá. Dnes na veletrhu CES 2023 v plném proudu společnost uvedla, že její nejnovější generace konzole nedávno překonala hranici 30 milionů prodaných kusů po celém světě.

Konzole je stále velmi žádaná, ale v posledních měsících prodeje výrazně vzrostly. Z velké části je to dáno tím, že Sony častěji doplňuje zásoby vyrobených kusů. Proto se třetina prodejů PS5 uskutečnila v posledních šesti měsících, což je poměrně vynikající. Prodej podpořily také vánoční svátky, kdy mnoho hráčů dostalo konzoli jako vánoční dárek.


Nenechte si ujít:


V blízké době nedojde k žádné změně. Společnost Sony na veletrhu CES 2023 oznámila, že nedostatek konzolí již skončil, a proto by doplňování produktů mělo být od této chvíle v mnoha zemích výrazně lepší. Oproti tomu na začátku roku 2023 již Sony uvedlo, že v Asii bude stále obtížné sehnat PS5.

Tyto nové údaje také ukazují, že i navzdory námitkám hráčů během oznámení zvýšení ceny PS5 se prodává stále skvěle. Stroj se stal hlavním předmětem inflace. Z 500 na 550 eur za klasický model a ze 400 na 450 eur za digitální verzi. Pro mnohé zákazníky to ale zřejmě nic nemění.

Buďte však obezřetní. Než uvidíte PS5 široce dostupný na pultech vašich oblíbených prodejců, tak díky vysoké poptávce, to bude nepochybně nějakou dobu trvat. Očekáváme, že tento trend bude pokračovat i v průběhu letošního roku. Zejména s uvedením Slim verze konzole s nižší cenou než standardní verze. Očekáváme, že to v letošním roce výrazně zvýší prodeje. A celkově zájem o tuto herní konzoli.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: videogameschronicle

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *