Google spustil nečekanou čistku. Postupně odstraní všechny neaktivní účty

Google
Autor: StartupStockPhotos / Zdroj: Pixabay

Společnost Google se stala ústředním hráčem ve světě technologií a poskytuje řadu služeb a aplikací, které jsou nedílnou součástí uživatelského prostředí na zařízeních se systémem Android. Zároveň rozšířila svůj záběr i do světa iPhonů. Nyní však došlo k významné změně, která se týká neaktivních účtů Google.

Nová politika společnosti Google se týká neaktivních účtů

Podle nových zásad bude společnost trvale mazat neaktivní účty. To znamená, že přidružená e-mailová adresa již nebude funkční. Společnost odstraní ze svých serverů všechny soubory a pozvánky spojené s účtem.

Pokud jste svůj účet nepoužili nebo se k němu nepřihlásili alespoň dva roky, bude jej společnost považovat za neaktivní. Než však společnost účet zruší, zašle několik varovných e-mailů na přidruženou e-mailovou adresu a případnou e-mailovou adresu pro obnovení.

Nová politika společnosti Google vstoupí v platnost od prosince 2023. Google odstraní první účty, které si uživatelé vytvořili, ale nikdy je aktivně nepoužívali. Poté společnost odstraní účty, které uživatelé vytvořili, používali a poté je nejméně dva roky opustili.

Aby se uživatelé vyhnuli automatickému vymazání, mohou podniknout řadu kroků, aby svůj účet znovu oživili. Patří mezi ně přečtení nebo odeslání e-mailu, použití Disku Google, sledování videa na YouTube, stažení aplikace z Obchodu Play nebo použití vyhledávače Google.

Celkově je tato změna pro společnost a její uživatele významná. Zdůrazňuje důležitost udržování aktivních a aktuálních účtů. A posiluje potřebu, aby uživatelé převzali odpovědnost za svůj digitální život. Ačkoli může být tato změna pro některé znepokojivá, v konečném důsledku slouží k tomu, aby se ekosystém společnosti stal bezpečnějším a přehlednějším prostorem pro všechny.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: edition.cnn.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *