Texas udělil společnosti Google pokutu ve výši několika milionů dolarů

Google
Prohlížeč od Googlu / Autor fotografie: PhotoMIX-Company / Zdroj fotografie: Pixabay

Stát Texas udělil společnosti Google pokutu 8 milionů dolarů jako finanční odškodnění za jeho klamavou reklamu. Společnost s několika milionovou sumou souhlasila a obě strany se tak dohodly. Žaloba uváděla, že se Google dopustil prohřešku ještě s řadou Pixel 4 na trzích Dallas-Fort Worth a Houston. Obvinění americká společnost konkrétně čelila za to, že zaplatila zaměstnancům v rádiu, aby mluvili o zkušenostech s telefonem Pixel 4, ačkoli ještě nebyl ani uveden na trh.

Vyzdvihované funkce měli číst moderátoři živě a patřily mezi ně především Night Sight a asistent od Googlu. V době, kdy byly reklamy vysílány, však řada Pixel 4 ještě nebyla dostupná s tím, že k ní neměl nikdo z rádia přístup. Texaský generální prokurátor poté provedl určité kroky k tomu, aby Google obvinil ze zavádějící a klamavé reklamy.

Tenhle případ už je druhým finančním vyrovnáním za klamavou reklamu od Googlu. Poprvé musel Google vyplatit FTC společně s dalšími šesti státy 9 milionů dolarů. Obě dohody zdůrazňují transparentnost a poctivost v reklamním odvětví. Texaský prokurátor Paxton pak zdůraznil, že je důležité hnát velké společnosti k zodpovědnosti za jejich prohřešky a zajistit tak, aby neměly zvláštní zacházení nad mezemi zákona.

A i přesto, že se Google prohřešku dopustil, tak stejně jeho telefony Pixel 4 a Pixel 4 XL nedokázaly naplnit očekávání. Obě zařízení měla konkurovat iPhonům od Applu, ale bezúspěšně. Apple si své postavení hlídá dodnes a ve Spojených státech je pořád volbou číslo jedna pro drtivou většinu uživatelů především v nižších věkových kategoriích.

Celý případ nám jen ukázal, jak je důležité, aby reklamy odpovídaly realitě. Nyní se společnost musí poučit z předešlých chyb a získat důvěru zákazníků, kterou mohla především v Texasu ztratit. Jak se na celý případ díváte vy? A přijde vám finanční odškodnění dost vysoké? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 4.3 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *