GTA V bude v blízké budoucnosti přeneseno na Android a Nintendo Switch

GTA V
Zdroj: Rockstar Games

V prosinci 2023 skupinka hackerů zveřejnila kompletní zdrojový kód hry Grand Theft Auto V (GTA V) a tato nová zpráva je přímým důsledkem této události. Zdrojový kód byl sice původně prodán soukromě za vysokou částku (údajně 50 000 USD), ale nyní koluje online. Vývojáři třetích stran se pokoušejí tento kód použít k portování hry GTA V na platformy, jako je Android, Linux a Nintendo Switch.

Na port si možná budeme muset ještě dlouho počkat.

Zpráva však upozorňuje, že tyto snahy jsou v počátečním stádiu. Hra se v současné době může načíst pouze na těchto platformách a k tomu, aby fungovalo samotné hraní, je zapotřebí značná práce. Než se hratelná verze GTA V objeví na těchto neautorizovaných platformách, bude to pravděpodobně trvat ještě dlouho.Zdrojový kód videohry je soubor programových instrukcí, který slouží jako plán hry. Vývojáři tento kód obvykle uchovávají v tajnosti, aby chránili duševní vlastnictví a zabránili neoprávněnému kopírování nebo úpravám. Tento únik by mohl mít pro vývojáře, společnost Rockstar Games, významné důsledky, které by mohly vést k problémům, jako jsou napodobování her, zneužívání zabezpečení a právní bitvy kvůli porušování autorských práv. Uvidíme, co právníci společnosti Rockstar Games vymyslí tentokrát.

Zatím nejsou známy žádné klíčové podrobnosti ohledně termínu vydání. Vzhledem k tomu, že je práce teprve v počátcích, tak se dá očekávat, že se portu hry dočkáme nejdříve na konci tohoto roku. Situace může být zajímavější z toho důvodu, že studio Rockstar může přijít a vydat GTA V na Android zcela samo, aby hackerům vypálila rybník. Jak se celá tato kauza bude vyvíjet je zatím ve hvězdách. My budeme celou situaci sledovat a jakmile to bude možné, tak vám přineseme aktuální informace k tomuto tématu. Chtěli byste GTA V na vašich mobilních zařízeních? Pevně věříme, že ano.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ithome.com, tech.hindustantimes.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *