Společnost Intel zažívá těžké období. Potvrdilo se výrazné propouštění zaměstnanců

Intel
Autor: Bru-nO / Zdroj: Pixabay

Podle posledních zpráv dochází k prudkému poklesu poptávky po osobních počítačích. To je tendence, která v posledních několika letech sílí a je rok od roku výraznější. Faktem je, že osobní počítače se pomalu stávají záležitostí podnikatelů nebo technických nadšenců.

Poklesem trpí několik společností a Intel není výjimkou. Americký výrobce čipů, který je v tomto odvětví legendárním jménem s populárními procesory, jako jsou řady Pentium, Celeron a Core, plánuje ve velkém měřítku snižovat své náklady. Proto je součástí plánů společnosti snížit náklady o téměř 13 miliard dolarů i série propouštění. Tyto změny však nepřijdou okamžitě.

Společnost Intel plánuje na příští roky řadu úsporných opatření

Generální ředitel společnosti Intel Pat Gelsinger ve čtvrtečním rozhovoru uvedl, že společnost zahájí cílené propouštění a provede další úpravy. Patří mezi ně i snížení počtu hodin v továrnách, které je reakcí na hospodářský pokles. Neupřesnil, kolik z více než 120 000 zaměstnanců společnosti Intel tyto změny postihnou. Společnost však podle něj aktivně řeší otázky nákladů a také zvyšuje efektivitu. To se týká celého jejího podnikání.


Nenechte si ujít:


Podle společnosti se snaží do roku 2023 dosáhnout snížení nákladů o 3 miliardy dolarů. Kromě toho společnost do konce roku 2025 zvýší roční snížení nákladů a zvýšení efektivity z 8 miliard na 10 miliard dolarů. Během tří let tak Intel sníží náklady až o 13 miliard dolarů. Stojí za zmínku, že společnost Intel ve třetím čtvrtletí zaúčtovala restrukturalizační náklady ve výši 664 milionů dolarů, které odrážejí počáteční snížení nákladů. Akcie společnosti Intel se ke čtvrtečnímu závěru obchodování propadly o 3,45 %. Po oznámení plánu na snížení nákladů však tyto akcie vyskočily o 5,6 %.

Společnost Intel nedávno oznámila řadu procesor Raptor Lake 13. generace a řadu grafických procesorů ARC. Nové procesory přinášejí oproti svým předchůdcům významná vylepšení. Zda se jim však podaří přinést společnosti výrazné navýšení příjmů, ukáže až čas.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: IThome.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *