Tohle nikdo nečekal. Samsung ruší jednu ze svých klíčových řad telefonů

Samsung
Samsung Galaxy S22 / Zdroj fotografie: Samsung

Samsung každý rok představuje novou generaci své řady A s čísly Galaxy A5x a A7x. Ty možná nejsou nejvýkonnější, ale jsou údajně nejprodávanější v portfoliu Samsungu. A ačkoli řada A5x bývá nejméně výkonná, tak je stejně nejprodávanější úplně ze všech. Letos Samsung uvedl na trh Galaxy A53 a A73 ve stejný den, ale jak asi tušíte, tak Galaxy A53 se stal skutečným úspěchem. Nyní to vypadá tak, že Samsung už definitivně končí s řadou A7x a zaměří se pouze na A5x.

Model Galaxy A74 by byl výkonnějším zařízením v řadě, ale tento článek bude patřit pouze Galaxy A54. V minulosti jsme měli Galaxy A6x, A8x a dokonce i Galaxy A9x. Samsung však tyto řady zrušil, aby se zaměřil jen na ty nejprodávanější. Jak je vidět, tak i další řada A7x se dočkala svého konce a o to menší konkurenci bude A5x mít.

Všechny informace jsou založeny na úniku, takže je berte trochu s nadhledem. Podle něj byl Galaxy A73 posledním „áčkovým“ smartphonem s číslem 7. Samsungu Galaxy A74 se už v novém roce prostě nedočkáme. I to je v souladu s minulými úniky, bohužel.


Nenechte si ujít:


Dosud jsme viděli spoustu úniků o řadě A na příští rok. Nicméně o Samsungu Galaxy A74 jsme však příliš neslyšeli. Zřejmě je to dáno tím, že telefon není vyvíjen. Pro někoho to může být překvapení, ale pro někoho ne, protože mohl očekávat konec. Ti největší fanoušci Samsungu si všimli, že řada A73 byla uvedena na méně trzích než A72, což už bylo takovým menším znamením toho, že bude konec.

Ostatní telefony se prodávají více a Samsung nevidí důvod, proč by přinášel nový Galaxy A74. To je škoda z toho důvodu, že tento telefon byl vždy nejblíže vlajkovým smartphonům. Tato obchodní strategie je poměrně zajímavá, jelikož propast mezi A54 a S23 bude opravdu obrovská. Další možností je to, že Samsung bude jako Apple a své loňské vlajkové telefony bude prodávat za méně než dosud. Už to tady bylo mnohokrát, kdy se Samsung inspiroval Applem.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *