HONOR zcela ovládl trh skládacích smartphonů. Těsně konkuruje společnosti HUAWEI

HONOR
Model Magic V2 /Zdroj: HONOR

Skládací chytré telefony se staly transformujícím se trendem v neustále se vyvíjejícím odvětví chytrých telefonů, který v sobě spojuje inovativní design a funkčnost. Zpočátku se jednalo o nový koncept, který si však rychle získal popularitu díky technologickému pokroku, vylepšeným pantům a technickým řešením.

Tato zařízení jsou nyní upřednostňována technicky zdatnými spotřebiteli po celém světě, svými jedinečnými vlastnostmi přetvářejí prostředí chytrých telefonů a v éře inovací si získávají širokou pozornost a obdiv.

Honor vede ve 3. čtvrtletí s 50% podílem na trhu skládacích zařízení

Ačkoli se do oblasti skládacích chytrých telefonů pustilo mnoho společností, Samsung je celosvětově neustále v čele. Čínské značky jako Honor a Huawei si však rychle získaly přízeň spotřebitelů, zejména díky nedávnému uvedení skládacích smartphonů na čínský trh.

Podle nejnovějších údajů společnosti Counterpoint se ve třetím čtvrtletí v Číně stal nejprodávanějším „velkým skládacím“ smartphonem Honor Magic V2, těsně následovaný modely Mate X3 a Mate X5 od společnosti Huawei. S více než 50% podílem na trhu velkých skládacích smartphonů ukazuje Honor svou silnou pozici na čínském trhu.

HONOR
Huawei Mate X5 / Zdroj: Huawei

Honor Magic V2 dosáhl působivých prodejních čísel, celkem 8 milionů kusů. Jejich nejnovější skládací telefon Magic Vs2 vyniká elegantním designem, dvěma obrazovkami s ochranou očí a působivě lehkou konstrukcí, díky níž je nejlehčí skládací vlajkovou lodí na světě, protože oproti svému předchůdci Honor Magic V2 shodil 2 gramy.

Celosvětový trh se skládacími smartphony zaznamenal ve 2. čtvrtletí roku 2023 meziroční růst o 10 %, a to především díky čínskému trhu, který představoval 58,6% podíl. Čínští výrobci rozšiřují svou nabídku po celém světě a nedávné uvedení na trh společností Samsung dále stimuluje růst, což povede k tomu, že v roce 2024 začne éra masově prodávaných skládacích telefonů.

Zhao Ming, generální ředitel společnosti Honor, předpovídá, že na čínském trhu skládacích telefonů se bude měnit model tržní dominance mezi společností Honor a jejím konkurentem, společností Huawei, přičemž střídavé vedení bude stále běžnější.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: phone.cnmo.com, gizmochina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *