Přichází Counter Strike 2! Dlouho očekávaný díl dostane senzační vychytávku

Counter Strike 2
Zdroj: Valve

Pokud se pohybujete v herním světě. Tak vám nejspíše tuto herní sérii představovat zřejmě nemusíme. Counter Strike je prostě legendární střílečka, která v mnoha ohledech patří k nejhranější hře na celosvětových herních soutěžích. Její silná hráčská komunita je zasetá takřka po celém světě. Proto jsme rádi, že se už brzy dočkáme pokračování.

Jak píšeme výše, tak nyní přichází Counter Strike 2, které bude pokračováním Counter Strike: Global Offensive. Vzhledem k nastupující nové herní mechanice se dočkáme u nadcházejícího dílu nových grafických prvků. Po této novince fanoušci volali už dlouhou dobu a nyní se konečně dočkají.

Společnost Valve do nové hry přináší zcela revoluční technologii Reflex, kterou má na starost společnost Nvidia. Bude se jednat o jeden z klíčových prvků, který bude lákat hráče do nové hry Counter Strike 2. Podle prvních informací, které máme po ruce víme, že tato nová technologie výrazně snižuje latenci v herních zápasech.

Údajně technologie Reflex minimalizuje prodlevu mezi kliknutím myší a výslednou akcí na vašem monitoru. Vzhledem k této inovaci bude hra působit mnohem více plynuleji a svižněji při mnoha herních akcích. Netřeba vykládat, že tato technologie bude v této herní oblasti velmi důležitá. Pokud totiž Counter Strike znáte, tak víte, že i pouhý zlomek sekundy rozhoduje o vašem vyhraném zápase.


Nenechte si ujít:


Nvidia Reflex přinese do hry revoluční zážitek

O této novince se už spekulovalo delší dobu. První náznaky tu jsou s námi už déle než rok. Společnost Valve měla tehdy kontaktovat Nvidii s nabídkou na spolupráci, aby se jí podařilo tuto technologii implementovat přímo do hry. I když se to zdá neuvěřitelné, tak samotná technologie dokáže snížit prodlevu během hry až o 35-40 %, což je při hraní už hodně znát. Díky tomu to hráčům zajistí mnohem rychlejší reakce během bojových akcí.

Aby toho nebylo málo, tak se této technologie dočkají i majitelé starších grafických karet. Nvidia udává, že funkce bude dostupná na všech grafických kartách řady GTX 900 a novějších. Pokud máte tedy starší grafickou kartu, tak můžete začít pomalu oslavovat, protože jak uvedla společnost Nvidia, tak s největší nárůstem výkonu, respektive poklesem latence se dočkáme u starších grafických karet.

Counter Strike 2
Zdroj: Valve

Důkaz místo slibů. Counter Strike 2 skutečně překvapí

Společnost Nvidia ukázala screen, který potvrzuje její vyjádření ohledně nové technologie a snížení odezvy. Zřejmě nechce, aby někdo bral tyto informace na lehkou váhu a hráčům ukazuje jasný důkaz. Pro demonstraci na si společnost vybrala počítač, který je osazen procesorem Intel I9 12900K. Hra běží v rozlišení 1440p, a už při tomto rozlišení můžeme sledovat pokles latence celkem výrazně.

Po zapnutí funkce Reflex během hraní se latence u modelu GTX 1060 sníží z 26 ms na zajímavých 17 ms. U novější generace grafické karty, konkrétně u RTX 3060 poklesne prodleva z 16 ms na 11ms. Nvidia ukázala i nejnovější grafickou kartu RTX 4070, která se po zapnutí této funkce dostane z 10 ms na prodlevu pouhých 8 ms. Úžasné výsledky, nemyslíte?

Nejnovější technologie Reflex od společnosti Nvidia znamená rapidní zlepšení herního zážitku. Většina současných hráčů po této technologii volala už dlouhé měsíce, protože konkurenční hry ji už mají dávno. Například hry jako Call of Duty: Warzone 2.0, Destiny 2, Escape from Tarkov, Fortnite, Overwatch 2 a další se touto technologií mohou pochlubit.

Uvidíme, jaké novinky nám hra ještě přinese. Do jejího vydání zbývá ještě několik týdnů a budeme doufat, že přinese ještě mnoho dalších revolučních prvků. Díky technologii Reflex by se hra mohla stát skutečně zábavnější a pocitově svižnější. A tyhle prvky jako správní hráči přece chceme.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: theverge.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *