Huawei Enjoy 60X láká na skvělý design, který zdědil po velkém bratrovi

Huawei Enjoy 60X
Zdroj: Huawei

Huawei v oblasti smartphonů stále nachází nové prvky, které promítá do svého designu. Proto není divu, že úspěšný design, který použil u série Mate 50 teď najdeme i ve střední třídě. Když se to lidem líbí, tak proč toho tím pádem nevyužít. A my jsme jenom rádi, protože nově uniklý smartphone je skutečně povedený.

Je to pouze pár týdnů, kdy společnost Huawei uspořádala konferenci, kde byla odhalena série P60, Mate X3 a Huawei Enjoy 60. Ten poslední jmenovaný spadá do kategorie střední třídy a byl jasným úkazem, že i telefon ze střední třídy může vypadat jako vlajková loď. Aby toho nebylo málo, tak k němu nyní společnost Huawei přidá bratříčka. Ten se bude jmenovat Huawei Enjoy 60X a bude o malinko vybavenější než jeho menší bráška Enjoy 60.

Díky velkému úniku, který je starý pouze pár hodin tady máme zajímavý přehled důležitých informací. Už na první pohled je zřejmé, že zařízení vypadá jako menší model Mate 50 Pro. Pokud se podíváme na zadní stranu, tak se tady Huawei rozhodl využít dva fotoaparáty s 50 MP. Dá se předpokládat, že se bude jednat o hlavní senzor a širokoúhlý senzor, který může zároveň nabízet makro focení. Součástí zadního fotomodulu je i LED blesk a ještě jeden otvor. O tom v současnosti nic nevíme, ale je velmi pravděpodobné, že tam může být umístěn například senzor na rozostření pozadí.  Pokud se na telefon podíváme z přední strany, tak nás jako první praští do očí obrovský notch. Je pravdou, že posledních několik měsíců si Huawei u tohoto výřezu skutečně libuje. Dle dostupných informací to vypadá, že ve výřezu je umístěný reproduktor, selfie kamerka a snímač tváře.

Huawei Enjoy 60X láká na velkolepý design

Zdroj: Huawei

Prozatím víme, že Huawei Enjoy 60X bude vybaven obrovským 6,96palcovým LCD displejem s rozlišením 2 376 x 1 080 pixelů. Jeho srdcem má být SoC procesor střední třídy Snapdragon 680 s až 8 GB RAM. Co se týče softwaru, tak na zařízení klasicky poběží operační systém Harmony OS 3.0. Interní paměť bude skutečně bohatá. Údajně se tady dočkáme variant jako 128 GB, 256 GB, 512 GB. Aby toho nebylo málo, tak smartphone nabídne neuvěřitelnou baterii o kapacitě 7000 mAh spolu s 22,5 W rychlým nabíjením.

Na čínský trh se má zařízení dostat už dnes, konkrétně 17. dubna. Zda se dostane i na evropský trh prozatím nevíme.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gsmarena.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *