Společnost Huawei chce v roce 2024 prodat 70 milionů chytrých telefonů. Z amerických sankcí si už nic nedělá

Huawei
Zdroj: Svět Huawei

Společnost Huawei chce do roku 2024 zdvojnásobit prodej chytrých telefonů až na 70 milionů, uvádí zpráva. Tato nová prognóza dodávek také naznačuje, že společnost si věří v oblasti poptávky na trhu.

NikkeiAsia uvádí, že si společnost Huawei stanovila cíl dodat v roce 2024 60 až 70 milionů chytrých telefonů. Toto číslo je vyšší než kombinovaný počet dodávek mobilních telefonů v letech 2022 a 2023. Uvádí se také, že společnost Huawei shromažďuje důležité součásti dodavatelského řetězce chytrých telefonů, aby se připravila na budoucí vydání.

Začátkem tohoto roku společnost Huawei plánovala v roce 2023 dodat 30 milionů chytrých telefonů. Kolem června společnost tuto prognózu dodávek revidovala na 40 milionů díky silným prodejům řady Huawei P60.

Nedávné uvedení řady Huawei Mate 60 však překročilo minulou prognózu společnosti Huawei. Tyto telefony se vyprodávají jak v online obchodech, tak i v klasických kamenných prodejnách.

V takovém případě minulá zpráva předpovídá, že řada Huawei Mate 60 by mohla překonat všechny rekordy v dodávkách předchozích zařízení řady Mate. Tato nová řada chytrých telefonů si získává oblibu také díky svým schopnostem v oblasti 5G sítí, které umožňuje nová čipová sada Kirin.Budování velkých zásob

Zpráva také odhaluje, že Huawei skladuje čočky, fotoaparáty, desky plošných spojů (PCB) a další díly. Strategie zásobování všemi těmito součástkami je v souladu s cílem dosáhnout prodejního cíle pro letošní a příští rok. Podle manažerů dodavatelského řetězce a analytiků vytváří společnost Huawei zásoby komponentů pro chytré telefony od začátku letošního roku.

Vzhledem k vysoké poptávce společnost Huawei usiluje o to, aby partneři dodavatelského řetězce dodávali nové komponenty včas a zároveň je skladovali ve velkých zásobách.

Tento nárůst popularity je pro společnost také varovným signálem, protože Spojené státy by mohly dále sevřít americké sankce a přerušit její vazby se současnými zahraničními dodavateli. Prozatím USA v této věci nic konkrétního neoznámily, ale zdá se, že přípravy společnosti Huawei podle toho probíhají.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: technode.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *