Huawei Mate 60 půjde proti Applu. Jeho hlavní soupeř má být iPhone 15

Huawei Mate 60
Huawei Mate 50 Pro / Zdroj: Svět Huawei

Huawei je bezpochyby nejnešťastnější společností mezi výrobci chytrých telefonů. V roce 2010 upoutal pozornost všech technologických nadšenců svými skvělými telefony s tím, že usiloval o pozici lídra na světovém trhu. Od roku 2019 však společnost čelí náročným časům kvůli americkému embargu.

Navzdory ztrátě významné části podílu na trhu téměř ve všech zemích mimo Čínu se Huawei nehodlá vzdát. Technologický gigant v současné době pracuje na modelu Mate 60, který by měl být jedním z nejsilnějších konkurentů iPhonu 15. Nejnověji se objevily renderové snímky tohoto ohromujícího telefonu. Zde jsou prozatím dostupné podrobnosti.

Uniklé rendery telefonu Huawei Mate 60 ukazují ohromující design

V dnešním světě je udržení tajemství poměrně obtížné a Huawei v tom není o nic lepší než všechny ostatní technologické společnosti na trhu. Dobré na tom je, že se techničtí nadšenci, jako jsme my, dozvídají o produktech, na které netrpělivě čekají, mnohem dříve, než jsou vydány.

Nejnověji unikly renderové snímky telefonu Huawei Mate 60 od jednoho z bloggerů. Jak je vidět na obrázcích, telefon má na zadní straně tři fotoaparáty v kulatém designu podobně jako Mate 40 Pro. Modul blesku je umístěn v horní části.

Telefon na obrázku vypadá jako matně černý a vypadá odolný vůči otiskům prstů. To je skvělá zpráva pro uživatele, kteří svůj telefon raději používají bez pouzdra. Zlatá barva loga a okolí ostrůvku fotoaparátu dodává stylový vzhled. Bohužel není k dispozici žádný snímek zobrazující přední stranu zařízení. Protože však víme, co můžeme očekávat, není to problém.

Jedním z nejpozoruhodnějších rysů řady Huawei Mate 60 je, že bude vybaven předním fotoaparátem typu Dynamic Island (Spirit Island) ve tvaru pilulky. Stejně jako tomu bylo například u modelu P40 Pro nebo Mate 40 Pro. Tato oblast bude interaktivní, stejně jako u telefonů Apple. Očekává se, že řada Huawei Mate 60 bude uvedena na trh s operačním systémem HarmonyOS 4.0. Očekává se, že tento nový operační systém, který bude odhalen 4. srpna, představí mnoho nových funkcí a pozvedne telefony Huawei na novou úroveň, díky čemuž budou moci snáze konkurovat systémům iOS a Android.

Společnost Huawei zatím nezveřejnila oficiální datum vydání řady Mate 60. Některé zprávy však naznačují, že by mohl být uveden na trh v září nebo říjnu. Podobně jako tomu bylo například u modelové řady Mate 50.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: cnbeta.com

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *