Huawei Mate X3 dostane 120Hz displej chráněný sklem Kunlun

Huawei Mate X3
Huawei Mate Xs 2 / Zdroj fotografie: Huawei

Již zítra se dočkáme nové řady hodinek Huawei Watch 4, smartphonů řady Huawei P60 a skládacího telefonu Huawei Mate X3. Ten podle známého tipstera Digital Chat Station dostane 7,8palcový 2K displej, jež bude chráněn sklem Kunlun. To bylo vůbec poprvé použito v telefonu Huawei Mate 50 Pro a nutno podotknout, že se vyznamenalo. V jednom testu si Mate 50 Pro vedl lépe než nejnovější Samsung Galaxy S23 Ultra. Zařízení bude dále mít ochranu IPX8, takže nebude vadit, když se namočí ve vodě.

Huawei u displeje použije technologii Ultra Thin Glass, u níž očekáváme, že nabídne lepší odolnost proti poškrábání ve srovnání s plastovými skládacími displeji, které bychom nyní našli v mnoha jiných skládacích smartphonech. Displej údajně vyrábí čínská společnost BOE, která dodávala skládací displeje pro smartphony Huawei již v minulosti.


Nenechte si ujít:


Mate X3 dostane trojitý modul fotoaparátu s tím, že hlavní snímač IMX766 bude mít 50 MPx. Zbylé dva snímače budou rovněž od Sony, a to konkrétně ultraširokoúhlý objektiv IMX 688 a teleobjektiv IMX351 pro dostatečné přiblížení vzdálených předmětů. Od fotoaparátů očekáváme, že budou vytvářet úžasné fotografie, které budou ještě vylepšeny softwarem HarmonyOS 3 nebo 3.2. To nám prozatím ještě není známo.

Podle předchozích úniků bude mít Huawei Mate X3 procesor Qualcomm Sanpdragon 8+ Gen 1 s maximální taktovací frekvencí až 3,2 GHz. Dále uvnitř zařízení nalezneme 4800mAh baterii s podporou rychlého 66W nabíjení. Jedinečnou funkcí bude satelitní připojení, které společnost Huawei nazývá „Lingxi Communication“. Díky této funkci budou lidé spolu neustále v kontaktu i bez signálu. Na škodu je to, že telefon bude mít pouze 4G připojení namísto 5G.

Huawei také přizpůsobil panty v telefonu tak, aby snížil hmotnost a tloušťku nové „skládačky“. Celkově vypadají specifikace nového Matu opravdu působivě. Doufejme, že se dostane i na náš trh.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *