FCC chce zabránit laboratoři Huawei v certifikaci bezdrátových zařízení směřujících do USA

Huawei
Zdroj: Huawei

Spojené státy již na Huawei uvalily obchodní sankce s cílem zabránit dodávkám špičkového vybavení a technologií pro výrobu čipů této společnosti. Podle zpráv však Huawei pracuje na vývoji vlastních nástrojů a technologií pro výrobu čipů, aby překonala problémy s dodávkami čipů a vytvořila soběstačnou síť čipů.

FCC se nyní zaměřuje na zkušební laboratoře a certifikační orgány.

Federální komise pro komunikace (FCC) nyní plánuje zabránit společnostem Huawei, ZTE a dalším zahraničním společnostem (které jsou považovány za potenciální hrozbu pro USA) v ovlivňování telekomunikačních certifikačních orgánů a zkušebních laboratoří, které se používají k certifikaci bezdrátových zařízení směřujících do USA.

FCC údajně plánuje tento měsíc hlasovat o dvoustranném návrhu, který má výše uvedené zajistit. Ten by mohl společnosti Huawei a dalším subjektům uvedeným na seznamu společností FCC zabránit v tom, aby hrály jakoukoli roli v programu autorizace zařízení.

Předsedkyně FCC Jessica Rosenworcelová v prohlášení uvedla, že agentura „musí zajistit, aby náš program autorizace zařízení a subjekty pověřené jeho správou dokázaly čelit výzvám, které představují přetrvávající a neustále se měnící hrozby v oblasti bezpečnosti a dodavatelského řetězce“.

Společnost Huawei byla rovněž uznána jako akreditovaná laboratoř USA, jejíž platnost vypršela v úterý. FCC údajně zamítla žádost laboratoře Huawei o prodloužení uznání. FCC zakázala schvalování nových telekomunikačních zařízení od společností Huawei, ZTE, Hytera Communications a některých dalších čínských společností.

Společnosti Huawei a Hikvision byly v roce 2019 zařazeny na americký seznam pro kontrolu vývozu. Ten omezil většině amerických dodavatelů možnost obchodovat s nimi bez získání licence. V roce 2020 navíc FCC označila společnosti Huawei a ZTE za hrozby pro národní bezpečnost komunikačních sítí. Zabránila tak americkým společnostem v přístupu k vládnímu fondu ve výši 8,3 miliardy dolarů na nákup zařízení od těchto společností.

Smyslem tohoto vývoje je podle komisaře FCC Brendana Carra „zajistit, aby zkušební laboratoře a certifikační orgány, které přezkoumávají soulad elektronických zařízení s požadavky FCC, byly samy důvěryhodnými subjekty, na které se FCC může spolehnout“.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: reuters.com, phonearena.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *