Huawei obešel americké sankce? Huawei P60 bude představen s procesorem Kirin 9100

Huawei
Autor fotografie: Abe Serrano / Zdroj fotografie: Pixabay

Od té doby, co Huawei čelil různým sankcím ze strany USA, zaznamenal masivní pokles obchodních operací s chytrými telefony. Nová zpráva však odhalila některé zajímavé detaily týkající se vlajkového smartphonu nové generace značky.

Pro ty, kteří to doposud nevěděli, tak USA uvalily sankce na čínského technologického giganta, který ztratil přístup ke svému primárnímu dodavateli čipů TSMC. Společnost obvykle používala své proprietární čipové sady HiSilicon Kirin, zejména pro své vlajkové modely smartphonů. Nyní nám nově zveřejněné zprávy ohledně chystaného modelu Huawei P60 odhalily i zajímavé novinky o připravovaném procesoru. Podle všeho bude nový vlajkový telefon obsahovat nový čipset Kirin, který je založen na 14nm procesu a bude označován jako Kirin 9100 SoC.

Zpráva přichází od ověřeného leakera, který vystupuje na čínské sociální síti Weibo. V příspěvku na sociálních sítích si leaker liboval, že přestože je založen na 14nm procesu, výkon nového čipu bude srovnatelný se současným 5nm procesem. Kromě toho to také znamená, že Huawei se opět chystá oživit její dceřinou společnost vyrábějící čipy, HiSilicon, a také výrobu vlastních integrovaných obvodů. Říká se, že prémiový model smartphonu P60 bude uveden na trh v roce 2023.


Bude Vás také zajímat:


Pro srovnání, vlajkové procesory od Qualcommu nebo Applu jsou založeny na 5nm procesu, který obsahuje 15 miliard tranzistorů. Na druhou stranu, 14nm proces může pojmout pouze asi 2 miliardy tranzistorů a byl použit společností Apple pro svůj iPhone 6s v roce 2015, který obsahoval čipovou sadu A9. Mějte prosím na paměti, že toto je v tuto chvíli stále oficiálně nepotvrzená zpráva. Na další informace si budeme muset počkat.

I když je toto odhalení překvapivé, tak na jednu stranu se dalo očekávat. Už přibližně před dvěma lety jsme informovali o tom, že společnost Huawei buduje vlastní výrobní závody, aby si své procesory mohla vyrábět kompletně sama. V tu samou chvíli započal její výzkum na vlastní výrobní technologie, aby nemusela používat americké patenty. Jak celá tato transformace dopadla prozatím nikdo není, ale možná budeme svědky nové éry výroby procesorů.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *