Huawei oficiálně představil 5,5G s rychlostí stahování 10 Gbps

Vysílač Huawei
Vysílač / Autor: F. Muhammad / Zdroj: Pixabay

Dnes je to třetí výročí licencování 5G v Číně. Rychlost sítě 5G, která je aktuálně v provozu, dosáhla 1 Gbps. Nyní Huawei, China Mobile a další společnosti společně vydaly vylepšenou verzi 5G. Jedná se o 5,5G síť s rychlostí stahování až 10 Gbps. Je důležité podotknout, že název 5,5G Huawei zmiňoval už někdy v uplynulém roce.

Podle nejnovějších zpráv China Mobile, Huawei a další společnosti společně vydaly bílou knihu „5G-Advanced (5G Expansion and Enhancement, dále jen „5G-A“) o nových schopnostech a průmyslovém rozvoji. Ta zdůrazňuje, že 5G-A je vynikající síť, která poskytne inteligentní zdraví, chytrou jednoduchost, a nízkouhlíkovou efektivitu. Minimálně v rámci inteligentního zdraví Huawei narážel na operace, které můžeme díky 5G velmi účinné provádět na dálku.Prostřednictvím těchto klíčových technologií bude 5G-A podporovat špičkovou rychlost stahování 10 Gbps, stejně jako špičkovou rychlost uplinku 1 Gbps. Tato technologie také podporuje latenci na úrovni milisekund, a možnosti mimo připojení, jako je vysoce přesné určování polohy.

V dubnu 2021 se konalo 46. setkání PCG (Project Cooperation Group). Na tomto setkání se zástupci oficiálně dohodli, že název bude 5G-Advanced. Zároveň schůze rozhodla, že 5G-A bude fungovat od verze R-18, která má být schválená ještě letos.

5G-A bude definovat nové cíle a nové možnosti pro rozvoj 5G po roce 2025. Prostřednictvím komplexního vývoje a vylepšení může 5G vytvářet větší sociální a ekonomickou hodnotu. 5G-A je stejné jako 5,5G navrhovaný Huawei. V loňském roce Wang Tao, výkonný ředitel a prezident produktů společnosti Huawei, ve svém projevu uvedl, že 5,5G vyžaduje rekonstrukci spektra a vylepšení uplinku. Společnost bude pokračovat v inovacích v šesti směrech, včetně integrace, sítě autonomního řízení L4, ekologických a nízkouhlíkových technologií. Potřebuje dosáhnout desetinásobného zlepšení kapacity. Ještě navíc musí Huawei vybudovat lepší sítě pro lepší dostupnost 5,5G.

Huawei a China Telecom uspořádaly společnou inovační konferenci v Pekingu a oficiálně vydaly klíčovou bezdrátovou technologii pro sítě 5G – „Super Time-Frequency Folding“. Gan Bin, viceprezident produktové řady bezdrátových sítí společnosti Huawei, věří, že „Super Time-Frequency Folding“ je další inovací v oblasti telekomunikací. Super Time Frequency Folding si můžeme volně přeložit jako „super časově frekvenční skládání“. Čas nám ukáže, co Huawei tímto přesně myslel.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *