Huawei P60 Pro dostane průměrné nabíjení. Bude tohle zákazníkům stačit?

Huawei P60 Pro
Huawei P50 Pro / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Nový smartphone společnosti Huawei s modelovým číslem GOA-AL80 prošel hlavní čínskou certifikací 3C. Model s tímto označením podle tipstera WHYLAB je součástí vysoce očekávané řady Huawei P60. Zkratka modelového čísla podle něj odpovídá názvu La Gioconda Mona Lisa, což je kódové označení řady Huawei P60.

Smartphone GOA-AL80 4G byl certifikován pro podporu rychlého 100W nabíjení, o které se měla postarat společnost Guilin Kaifa Technology. Rychlé 100W nabíjení jsme ještě u řady P neviděli a neměli možnost vyzkoušet, takže se jedná o poměrně velký průlom. Očekáváme, že tohle nabíjení ponese pouze nejlepší model řady P60 a to Huawei P60 Pro.

Nová řada má být uvedena na jarní konferenci 23. března v Číně. Avšak tato konference nebude jen o vlajkové řadě nýbrž i skládacím smartphonu či sluchátkách. Tím skládacím smartphonem má být Huawei Mate X3, který se v Číně bude pravděpodobně těšit velké popularitě. Nyní pochybujeme o tom, že se tento model podívá na český trh, ačkoli by to mnoho lidí ocenilo.

Z doposud vydaných úniků víme, že Huawei P60 Pro bude mít 6,6palcový OLED panel s obnovovací frekvencí 120 Hz a rozlišením 1440 pixelů. Uvnitř něj nalezneme 5000mAh baterii s rychlým 100W kabelovým nabíjením a pomalejším 50W bezdrátovým nabíjení. Smartphone bude poháněn procesorem Snapdragon, ale nevíme jakým.

Procesor v nadcházejícím modelu bude nejspíše Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1+. Bohužel, už teď víme, že nadcházející vlajková loď bude podporovat pouze 4G připojení namísto 5G, což je už v dnešní době velká škoda. V Česku tohle moc lidi řešit ještě nebude a možná i v Evropě, ale v Číně to znamená velký problém. Tam je 5G hodně rozšířeno, a tak je to pro Huawei mínus.

My se už na novou konkurenci na trhu pro řady Samsung Galaxy S23 či vivo X90 těšíme. A co vy? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *