Huawei to opět dokázal! Huawei Mate 50 Pro srazil konkurenci z trůnu, a stal se novým králem fotoaparátů na DxOMark

Huawei Mate 50 Pro
Zdroj: Huawei

Hádejte, kdo se vrátil pro korunu? Je to Huawei Mate 50 Pro, který si nárokuje první místo v žebříčku DxOMark. Stal se tak smartphonem s nejlepším fotoaparátem na trhu. Tohle zřejmě nikdo nečekal. Po ukončení spolupráce se společností Leica, si každý myslel, že se společnost Huawei v tomto žebříčku rapidně propadne.

Opak je pravdou, a Huawei to letos opět dokázal. Před několika měsíci obsadil první místo model o Honoru, konkrétně Honor Magic4 Ultimate. Později byl překonám smartphonem od společnosti Google. Pravdou je, že model Google Pixel 7 Pro se na prvním místě žebříčku moc dlouho neohřál.

Jenom pro pořádek nutno říci, že Honor Magic 4 Ultimate, získal první místo s celkovým počtem 147 bodů. Než Honor Magic 4 Ultimate převzal prvenství, byl v té době králem Huawei P50 Pro. Na vrcholu žebříčku se umístil se 143 body. Což znamená, že Honor Magic 4 Ultimate ho přeskočil o 4 body.

Huawei Mate 50 Pro
Zdroj: dxomark

Google Pixel 7 Pro byl na vrcholu žebříčku jen několik týdnů

Společnost Honor ani netušila, že Google Pixel 7 Pro bude v oblasti fotoaparátů taková hrozba. Celkově Google získal stejně jako Honor Magic 4 Ultimate 147 bodů. Ale výhody a nevýhody obou vlajkových telefonů daly mírnou výhodu telefonu Pixel 7 Pro. Proto se pohodlně usadil na vrcholu žebříčku.

Pokud byl nějaký jiný telefon schopen Pixel 7 Pro porazit, pak to byl pouze iPhone 14 Pro nebo Pro Max od společnosti Apple. Alespoň si to všichni mysleli.

Smartphony Huawei měly vždy vynikající výkony fotoaparátů. Tyto smartphony přinesly do chytrých telefonů spoustu inovací, které dnes používají všechny ostatní značky. Ale spousta lidí by si na ně prostě nevsadila, že budou například soupeřem Pixelu 7 Pro.

Kvůli několika zákazům ze strany americké vlády a skutečnosti, že jejich partnerství s firmou Leica skončilo, to byl dostatečný důvod k jejich odepsání.


Nenechte si ujít:


Huawei Mate 50 Pro sesadil z trůnu Google Pixel 7 Pro

Ale když je nemůže odepsat země jako Spojené státy, jak Huawei můžeme odepsat my? Pro někoho to může být překvapivé, ale pro mnohé uživatele, kteří používají vlajkové telefony Huawei, to nebude velké překvapení.

Společnost DxOMark dnes zveřejnila výsledky testů fotoaparátů telefonu Huawei Mate 50 Pro. A nová vlajková loď čínských technologických gigantů dosáhla nejlepšího skóre 149 bodů. O dva body tak porazila model Google Pixel 7 Pro.

Jak je obvyklé, DxOMark po výsledku testu uvádí rozpis výsledného skóre. Každý tak může vidět silné i slabé stránky smartphonu. Rozpis také pomáhá čtenářům zjistit, která funkce fotoaparátu se na celkovém skóre podílela více či méně.

Huawei Mate 50 Pro
Zdroj: dxomark

Rozdělení skóre pro Huawei Mate 50 Pro

Z rozpisu skóre je patrné, že k nejlepšímu skóre telefonu Huawei Mate 50 Pro přispěly čtyři hlavní oblasti.

V oblasti fotografování získal přístroj 152 bodů. V oblasti bokeh neboli portrétních snímků získal rovněž 80 bodů. Pokud jde o portréty přátel a rodiny nebo skupinové snímky, Mate 50 Pro v této oblasti získal 142 bodů. Vynikající výsledek podal také v případě fotografování v nočním režimu, kde získal 122 bodů.

To jsou top výsledné oblasti, ze kterých Huawei Mate 50 Pro získal nejlepší skóre. Tato nejlepší skóre jsou zároveň nejlepšími výsledky, které jakýkoli telefon v těchto čtyřech kategoriích získal. Kompletní rozdělení skóre si můžete prohlédnout na obrázku níže.

Huawei Mate 50 Pro
Zdroj: dxomark

Silné stránky fotoaparátu Huawei Mate 50 Pro

  • Vysoce kvalitní fotografie za všech světelných podmínek. A to i za špatných světelných podmínek.
  • Variabilní clona, která umožňuje v každém záběru využít co nejlepší množství světla.
  • Skvělá kvalita snímků z ultraširokoúhlého objektivu.
  • Vynikající možnosti zoomování. Má jeden z nejlepších zoomů na světě. I po přiblížení snímku získáte dobré detaily.
  • Skvělé byly i záběry videa v interiéru a exteriéru.

Slabé stránky telefonu Huawei Mate 50 Pro

  • V náročných podmínkách se závěrka fotoaparátu trochu zpožďuje. To může způsobit, že přijdete o důležitý záběr.
  • Náhledový snímek vypadá trochu jinak než výsledné zachycení.
  • Chybí mu připojení 5G.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: dxomark.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *