Huawei představil nové hodinky Watch GT 3 Pro s EKG a NFC

Huawei Watch GT 3 Pro
Model Watch GT 3 Pro / Zdroj fotografie: Huawei

Společně při odhalení modelu Huawei Mate Xs 2, Huawei také představil několik nových produktů, jako například Huawei MatePad SE a Huawei Band 7. Kromě těchto produktů představila značka svou novou vlajkovou loď v oblasti chytrých hodinek Huawei Watch GT 3 Pro. Pojďme se podívat na jejich specifikace a funkce.

Huawei Watch GT 3 Pro
Model Watch GT 3 Pro / Zdroj fotografie: Huawei

Nové chytré hodinky od čínského technologického giganta mají klasický design s kruhovým ciferníkem. Chytré hodinky se prozatím v domovské Číně dodávají ve dvou variantách – 43 mm a 46 mm. Velikost displeje u 46mm verze je 1,43 palce, zatímco 43mm verze má 1,32palcový displej. Obě varianty dostanou AMOLED displej s vysokým rozlišením, keramické tělo a safírové sklo.

Huawei Watch GT 3 Pro
Model Watch GT 3 Pro / Zdroj fotografie: Huawei

Nový model GT 3 Pro běží na vlastním systému HarmonyOS, který umožňuje funkce jako Bluetooth hovory a podporu pro více aplikací. Chytré hodinky nabízejí také elektronickou peněženku a mají vestavěnou podporu NFC.

Jednou z hlavních funkcí těchto chytrých hodinek je funkce EKG pro kontrolu srdečního rytmu a elektrické aktivity uživatele. Tato funkce na chytrých hodinkách byla schválena lékařskými úřady v Číně, díky čemuž je GT 3 Pro certifikovaným lékařským zařízením druhé třídy.

Huawei Watch GT 3 Pro
Model Watch GT 3 Pro / Zdroj fotografie: Huawei

Mezi další funkce související se zdravím, které chytré hodinky nabízejí, patří sledování srdeční frekvence, sledování kyslíku v krvi, detekce tělesné teploty, sledování spánku, sledování stresu a další.

Chytré hodinky mají podporu pro více než 100 sportovních režimů, z nichž 18 je „profesionálních“. Jedním z těchto sportovních režimů je Golf, pro který jsou chytré hodinky GT 3 Pro dodávány s více než 300 předinstalovanými golfovými hřišti. Chytré nositelné zařízení má vodotěsnost 3 ATM a podporuje režim Free diving „nádechového potápění“.

Zdroj fotografie: Huawei

Pokud jde o baterii, tak společnost Huawei uvádí až 14 dní výdrže baterie u většího 46mm modelu (8 dní při intenzivním používání) a 7 dní u menšího 43mm modelu (4 dny při intenzivním používání). Značka také tvrdí, že 10minutové nabíjení bude stačit na to, aby chytré hodinky vydržely celý den.

Model Watch GT 3 Pro / Zdroj fotografie: Huawei

Huawei Watch GT 3 Pro cena a dostupnost

Huawei stanovil cenu 43mm Watch GT 3 Pro na 2488 juanů (375 USD – 8250 CZK), zatímco 46mm model má cenovku 2688 juanů (406 USD – 8900 CZK ). K dispozici je také speciální model hodinek Porsche Design, jehož cena je 4 700 juanů (709 USD – 15600CZK). Přepočtové ceny jsou pouze orientační podle současného kurzu. Finální cena bude samozřejmě nejspíše jiná vzhledem k DPH, clu, atd.  Watch GT 3 Pro jsou k dispozici pro předobjednávku právě teď v Číně a jejich první prodej bude zahájen 5.května.

Kdy se tento model dostane na evropské trhy Huawei zatím nezveřejnil. Budeme muset počkat až na vyjádření samotné společnosti, kde se dozvíme o možnosti prodejů na evropském trhu.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *