Huawei rozdupal americké sankce. Na trh dorazí další smartphone, který bude opět vybaven 5G procesorem

Huawei
Zdroj: Huawei

Společnost Huawei pracuje na dvou chystaných řadách smartphonů, konkrétně se jedná o modely Nova 11 SE a Nova 12. Pozoruhodné je, že Nova 11 SE nedávno prošla databází TENNA a odhalila některé klíčové specifikace. Předpokládá se, že toto zařízení bude mít excelentní zadní fotoaparát s rozlišením 108 Mpx. Podle informací bude tento smartphone ještě vybaven nespecifikovaným čipsetem podporujícím pouze 4G připojení.

Řada Huawei Nova 12 bude vybavena čipsety Kirin

Naopak se opět objevily zprávy, že řada Nova 12 bude obsahovat jak 5G, tak i jiné varianty. Vzhledem k tomu, že se očekává použití čipsetů Kirin, je přirozené, že budou podporovat plné připojení 5G. Pokud bude řada Nova 12 uvedena na zahraniční trhy s jiným procesorem, je pravděpodobné, že v těchto regionech bude nabízena verze smartphonů bez 5G. Očekává se, že verze Pro bude obsahovat funkce na úrovni vlajkových lodí, jako je satelitní komunikace a technologie Star Flash.Podle dřívějších úniků se očekává, že standardní Nova 12 nabídne obrazovku ze zakřiveného skla Kunlun druhé generace s plynulou obnovovací frekvencí 120 Hz. Pravděpodobně bude poháněn čipsetem Kirin 830 a vybaven působivou sestavou zadních fotoaparátů, která se skládá z 50Mpx objektivu s ultrazoomem, 8Mpx teleobjektivu a 12Mpx širokoúhlého makroobjektivu. Pro pořizování selfie bude přední fotoaparát vybaven 60MP ultraširokoúhlým objektivem. Kromě toho se očekává, že v zařízení bude umístěna značná baterie o kapacitě 4 800 mAh s podporou rychlého 88W kabelového nabíjení.

Na druhou stranu má být nejsilnější model Nova 12 Pro vybaven druhou generací obrazovky ze zakřiveného skla Kunlun, která se rovněž může pochlubit obnovovací frekvencí 120 Hz. Pravděpodobně bude poháněn čipsetem Kirin 9000S a vybaven sestavou zadního fotoaparátu sestávající z 50MP hlavního fotoaparátu, 50MP teleobjektivu a 12MP širokoúhlého makroobjektivu. Očekává se, že podobně jako jeho standardní protějšek bude Nova 12 Pro vybaven 60MP předním fotoaparátem pro úžasné selfie snímky. Kromě toho může být vybaven o něco větší 4 900mAh baterií a podporovat ultrarychlé 100W kabelové nabíjení.

Předpokládá se, že řada Nova 12 bude debutovat příští měsíc, respektive začátkem listopadu. Oproti tomu modelu Nova 11 SE se pravděpodobně dočkáme ještě tento měsíc.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: phone.cnmo.com, huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *