Řada Huawei Mate 40 byla celosvětově ukončena

Huawei Mate 40 Pro
Model Mate 40 Pro / Zdroj fotografie: Huawei

Jeden z největších čínských serverů nás nedávno informoval o tom, že Huawei stáhnul z prodeje Huawei Mate 40 a Mate 40 Pro. Byly naskladněny, ale netrvalo dlouho a 3. června se všechna zařízení stáhla z prodeje, a to jak ve fyzických prodejnách, tak i online. Jakkoli smutně to zní, vypadá to tak, že řada byla společností Huawei ukončena. Čínský trh byl totiž tím posledním, na kterém šlo Huawei Mate 40 získat.

V současné době při vyhledávání v kategorii produktů smartphonů Huawei se vám ukáží pouze Huawei Mate Xs 2, Huawei Mate X2, Huawei Mate 30 5G a Huawei Mate 30 Pro 5G s tím, že dvě poslední zařízení jsou až z roku 2019. Samozřejmě se jedná pouze o čínský trh, ale i přesto můžeme skvěle vidět nedostupnost Huawei P50 Pro, který tam není k dispozici v žádné variantě.

Po amerických sankcích, které Huawei zastihly se společnost začala topit v problémech při získávání čipů, které jsou většinou srdcem celého telefonu. S menším počtem čipů pro výrobu také klesla výroba smartphonů Huawei. Co tedy Huawei čeká, pokud i nadále bude na trhu smartphonů?Bude se soustředit na vyšší místa

Ještě předtím než byl Huawei sankciován, tak chrlil telefony o sto šest. Soustředil se na na základní, střední i vlajkovou třídu, aby měl co největší podíl na trhu, ale s tímto je teď konec. V roce 2020 společnost změnila svou strategii na prodej smartphonů s tím, že se začala soustředit hlavně na vlajkové lodě.

Nadějí je skládací trh smartphonů

Huawei si hodně zahrával, když na trh uvedl Huawei Mate X2, Mate Xs 2 a P50 Pocket. Každopádně se tento tah ukázal být jako tahem dobrým. Společnost na tomto trhu začala generovat větší zisky, než generuje na trhu s konvenčními smartphony. Ačkoli společnost prodává méně skládacích zařízení, tak díky vyšší cenovce z nich má větší zisk.

Za pět let luxus

Za dalších 5 let očekáváme, že Huawei bude na trhu smartphonů, ale z tradiční značky přejde na tu luxusní s kvalitními skládacími mobily. Tento rok by měl vyjít Huawei P60 Pocket. Je také pravděpodobné, že se dočkáme Huawei Mate 50, ale otázkou je, zda se dostane vůbec na náš trh.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *