Skvělá zpráva! Huawei se rozhodl pro důležitý krok
V roce 2018 měl Huawei ty nejlepší predikce k tomu, aby se stal tím největším prodejcem smartphonů na světě. Tím pádem začal být Spojeným státům trnem v oku a v roce 2019 přišly první sankce. Prvně přišel o Google služby a poté o procesory a další nezbytné součástky, které jsou pro něj tak moc důležité při výrobě smartphonů.
Každý výrobce, který využívá americké technologie při výrobě svých komponentů, nesmí Huawei dodávat součástky bez povolení od Spojených států. Tohle povolení bylo v minulosti dodáno např. společnostem Qualcomm a Sony. Kdyby obě společnosti výjimku nedostaly, tak v podstatě Huawei nebude schopen vyrábět jakékoli smartphony.
V roce 2020 prodal Huawei svou dceřinou společnost Honor koncernu čínských firem. Dokonce i po zákazu byl nějakou dobu největším výrobcem smartphonů na světě, ale to bylo jen krátkodobé. Prezident společnosti, Yu Chengdong, odhalil, že společnost už nekonkuruje na trhu smartphonů. Tvrdí, že Huawei chce alespoň přežít. Nyní se zdá, že už se ani tohle čínské společnosti nedaří. Pozorujeme postupný úpadek na všech trzích světa.
Nenechte si ujít:
Huawei „končí“ s Evropou
V Číně zákaz používání Google služeb nic neznamená, ale v Evropě? To je velký problém, jelikož drtivá většina uživatelů je zde závislých na Googlu. Opačná situace je s procesory a síťovým připojením. V Číně je problém to, že Huawei nemá 5G, mezitím, co v Evropě už to tolik nevadí, jelikož 5G tady nemá takovou základnu. Kdyby Huawei uměl lépe prodávat to, že 4G je stejně výkonné jako 5G v tuto chvíli, tak na tom mohl být zcela jinak.
V současné době se přítomnost čínské společnosti v Evropě zmenšuje s tím, že nemá naději na oživení. Čínský gigant musí kvůli americkému embargu pracovat efektivněji, ale ta už na to přestává mít prostředky. Společnost musí jednat na základě toho, co má a vzhledem k tomu, že má toho méně a méně, tak už brzdy dojdou kapacity. To se čínská společnost rozhodla vyřešit po svém. Dnes totiž podala definitivní vysvětlení. V tom uvedl, že neopustí evropský trh mobilních telefonů. Pro efektivnější provoz však přesune své podnikání do jediné centrály v Evropě. Po zákazech má společnost mnohem méně práce na globálním trhu, a tak není důvod k tomu, aby si ponechala více centrál v Evropě.
Autor: Adam Vilkus
Zdroj: gizchina.com