Huawei se vymkl kontrole. Navzdory přísnějším americkým sankcím dostane Mate 70 další procesor vlastní výroby

Huawei
Zdroj: Huawei

Poslední dobou Huawei z velké části vyrábí procesory svépomocí. To v praxi znamená, že už nepotřebuje Qualcomm, aby mu dodával čipy s tím, že to zároveň štve Spojené státy, které čínského giganta nemají pod kontrolou.

Poslední vlajkový telefon od Huawei se Snapdragonem je model P60 Pro. Řada Mate 60 a Pura 70 už mají vlajkové čipy z domácí výroby a jak se zdá, tak tento trend bude pokračovat také s příchodem Mate 70.

S novým tvrzením o řadě Mate 70 přišel leaker označující se jako „Smart Pikachu“. Konkrétně uvedl uvedl, že nový Kirin bude mít superjádro. Bohužel, co tím myslel, nevíme, ale dá se předpokládat, že půjde o nějakou přepracovanou verzi nynějšího Kirinu. Jak budeme blíže uvedení na trh, tak počítáme s tím, že budeme znát ještě podrobnější informace.

Huawei možná dorovná Snapdragon

Už dřívější úniky naznačovaly, že by řada Mate 70 mohla překonat na benchmarkové platformě AnTuTu skóre přes 1,1 milionu bodů. To je pro vaši představu výsledek, kterého dosáhl Huawei P60 Pro s čipem Snapdragon 8+ Gen 1 minulý rok. Sice k tomuto úniku nemáme žádné detaily a vyloženě ani podklady, ale zdá se, že čínská společnost výrazně pracuje na tom, aby výkonem tolik nezaostávala.

Dále leaker naznačil, že Huawei plánuje uvedení své řady na stejné období jako Apple uvedení řady iPhone 16, a to na podzim v září. U Applu je měsíc vydání docela jistota, ale u Mate 70 to nevíme zcela jistě. Je možné, že bude představen až v říjnu. Nicméně jeho úkol bude jasný – minimálně v Číně srazit prodeje Applu na minimum.

Nadcházející vlajková řada Mate 70 bude údajně první řada s předinstalovaným operačním systémem HarmonyOS NEXT. Jedná se o novou verzi operačního systému od Huawei, která zcela opustí Android a bude na něm nezávislá. Dokonce na té verzi nebudou funkční aplikace určené pro Android. V tuto chvíli vývojáři vytvořili prozatím okolo počtu 4000 aplikací s tím, že další přibývají.

A další úniky o Mate 70 zase uvádí, že Huawei má v plánu navýšit výrobu jeho nové řady o 40 až 50 % v porovnání s řadou Mate 60. Každopádně, musíme mít pořád na paměti, že všechny informace nejsou oficiální, a tak může být cokoli jinak.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, huaweicentral.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 4

Zatím nehodnoceno.

Štítky:

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *